کد خبر: 195567

قرائت پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره شهدای یزد

گروه استانها ـ اجلاسیه دومین کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد با حضور فرمانده کل سپاه، جمعی از مسئولان لشکری و کشوری و خانواده معظم شهدا آغاز شد.
اتاق خبر 24

کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد با حضور فرمانده کل سپاه، جمعی از مسئولان لشکری و کشوری و خانواده معظم شهدا همزمان با سالروز قیام خونین مردم یزد در دهم فروردین ماه با حضور حداقلی و رعایت همه شیوه نامه‌های بهداشتی آغاز شد.

9:50| قیام مردم یزد به رهبری شهید صدوقی شکل گرفت

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دهم فروردین ماه گفت: در این روز تاریخی، مردم یزد چهلم شهدای تبریز را گرامی داشتند و این مراسم نقطه عطفی در پیروزی انقلاب اسلامی بود.

آیت الله ناصری به نقش تاثیرگذاری شهید آیت الله صدوقی در قیام دهم فروردین ماه سال 57 اشاره کرد و افزود: قیام مردم یزد به رهبری شهید صدوقی شکل گرفت و ایشان با همراهی مردم علیه حرکت های نابخردانه رژیم طاغوت ایستادند.

امام جمعه یزد از رهبر معظم انقلاب و پیامشان به کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد قدردانی کرد و افزود: در طول یکسال گذشته برای برگزاری این کنگره زحمات زیادی کشیده شد که جای تشکر دارد.

آیت الله ناصری با اشاره به نقش تاثیرگذار رهبر معظم انقلاب در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: اگر تدبر و دوراندیشی ایشان نبود، نمی توانستیم جلوی دشمن بایستیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: توکل به خدا، تفکر و تعقل و همت بلند سه راهکار اصلی است که مسئولان باید آن را به کار گیرند تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

9:30| پخش کنگره ملی شهدای یزد از شبکه های ملی

سردار پورشمسی به حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجلاسیه نهایی کنگره اشاره کرد و افزود: برای بهره‌مندی همه مردم از مراسم اجلاسیه کنگره شهدای استان، این مراسم به طور زنده و مستقیم از شبکه استانی یزد و برخی شبکه‌های ملی پخش می‌شود.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به دیدار برخی از اعضای ستاد کنگره ملی شهدای استان یزد با رهبر معظم انقلاب، گفت: پیام ایشان به کنگره ملی شهدا تا دقایقی دیگر پخش خواهد شد.

سردار پورشمسی ارائه خدمات محرومیت زدایی را مهمترین رویکرد این دوره کنگره ملی شهدا در استان یزد دانست و گفت: ارائه چهار هزار خدمت به اقشار مختلف جامعه به نیت شهدای دارالعباده محور تدوین و اجرای برنامه‌های کنگره ملی شهدا استان یزد است.

اجلاسیه دومین کنگره 4000 شهید استان دارالعباده و دارالعلم یزد در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان یزد در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری تسنیم