کد خبر: 195429

موج جدیدی از ابتلا به کرونا در راه آمریکاست

مدیر موسسه بیماری‌های واگیردار و آلرژی آمریکا درباره موج جدید ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا هشدار داد.
اتاق خبر 24

«آنتونی فائوچی» مدیر موسسه بیماری‌های واگیردار و آلرژی آمریکا روز یکشنبه هشدار داد که موج جدیدی از ابتلای به ویروس کرونا می‌تواند در راه باشد.

وی که با شبکه خبری «فاکس نیوز» مصاحبه می‌کرد، به شیوع گسترده ویروس کرونا در اتحادیه اروپا اشاره کرد و هشدار داد روندی که در اروپا روی داده،‌ پس از چند هفته در آمریکا نیز به وقوع خواهد پیوست.

فائوچی هشدار داد که قطعا هنوز زمان اعلام پیروزی علیه ویروس کرونا فرا نرسیده است.

این مقام آمریکایی در مصاحبه دیگری با «ان‌بی‌سی» گفت که تصمیم طرفداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا برای واکسن نزدن پریشان کننده است.

تا کنون بیش از 101 میلیون دوز واکسن کرونا در آمریکا به شهروندان این کشور توزیع شده است و تا اول ماه می (11 اردیبهشت)، تمامی شهروندان بالغ آمریکایی واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۵۸۹ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده ۵۳۴ هزار و ۸۸۰ نفر افزایش یافت.

این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۳۸ هزار و ۵۲۱ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۲۹ میلیون و ۴۳۸ هزار و هفت نفر رسید.

از طرف دیگر، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا طی روزهای اخیر به مناسبت نخستین سالگرد فرارسیدن تعطیلی کسب و کارها در کشورش به مناسبت شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که تلفات کرونا در آمریکا از مجموع تلفاتمان در ۳ جنگ بیشتر است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های در آمریکا نیز اخیراً گزارش کرد که شیوع ویروس کرونا، سال ۲۰۲۰ را به مرگبارترین سال ثبت شده در کل تاریخ این کشور تبدیل کرد.

منبع: فارس