کد خبر: 194942

شناسایی و شکار شبانه در دریای عمان

اتاق خبر 24

محمد ایمانی فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: مهم تر از تیر غیبی که به کشتی رژیم صهیونیستی در دریای عمان اصابت کرده و ظاهرا ردّی هم از آن به دست نیامده، شناسایی هویت و ماهیت این کشتی جاسوسی و نظامی است.

کشتی موسوم به "ام وی هلیوس ری" (MV Helios Ray) هر چند در پوشش هویت جعلی (انگلیسی) و تحت عنوان خود رو بر عازم منطقه شده بود، اما با دقت از سوی مهاجمان شناسایی و بامداد جمعه مورد هدف قرار گرفته است.

چند ساعت پس از این انفجار شدید که حفره هایی عمیق در این کشتی مجهز نظامی بر جای گذاشت، مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس مدعی شد یک کشتی این کشور در خلیج عمان مورد حمله قرار گرفته است. اما مدتی بعد فاش شد این کشتی در اصل متعلق به رژیم صهیونیستی است.

رادیو "کان" اسرائیل گفته است: «آسیب کشتی، از دو حفره با قطر یک متر و نیم تشکیل شده، اما برای هنوز روشن نیست که در اثر انفجار موشک ایجاد شده و یا مین که به بدنه کشتی وصل بوده است. ما هنوز نمی‌دانیم که این رویداد، در اثر تنش‌ها میان ایران و آمریکا صورت گرفته، یا به این دلیل که کشتی  اسرائیلی بوده است.»  

تلویزیون رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد کشتی هدف قرار گرفته متعلق به یکی از دوستان نزدیک یوسی کوهن، رییس موساد است(!) این که کشتی، مدتی در بندر الدمام عربستان سعودی پهلو گرفته بود و بامداد جمعه می خواسته در تاریکی شب، منطقه را ترک کند.

جزئیات این انفجار مشخص نیست اما از آن جا که رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و آمریکا در ماه های اخیر، مرتکب جنایت های متعددی علیه نیروهای مقاومت در یمن، عراق و سوریه شده اند، گرفتن انتقام این اقدامات تروریستی می تواند احتمالی قوی درباره علت ماجرا باشد

مشخص نیست ام وی هلیوس، هدف موشک قرار گرفته یا مین، اما تحلیل گران، بر اهمیت شناسایی و شکار این شناور دارای پوشش تاکید می ورزند.به نظر می رسد نیروهای فرا منطقه ای نا امن کننده منطقه، بیش از هر زمان در معرض حملات مرگبار قرار دارند. شاید هم ماجرای اخیر، یک هشدار و پیش درآمد باشد.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.