کد خبر: 194881

انصارالله: تحرک واقعی برای لغو محاصره و توقف جنگ یمن وجود ندارد

 سخنگوی جنبش انصارالله یمن خواستار اتخاذ تدابیر جدی و برداشتن گام‌های عملی برای توقف جنگ یمن و لغو محاصره این کشور و گفت که مواضع آمریکا عملا هیچ گونه تغییری نکرده است.
اتاق خبر 24

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن چهارشنبه شب در سخنانی اعلام کرد که «مواضع دولت جدید آمریکا در قبال یمن در عمل تغییر نکرده است و در حد حرف باقی مانده است و تاکنون هیچ گونه پیشرفت عملی شاهد نبوده‌ایم».

وی افزود: «محاصره اعمال شده علیه یمن با تجهیزات آمریکاست و ما نمی‌توانیم گول حرف‌ها و ریب جملات قشنگی را بخوریم که به آن جامه عمل پوشانده نمی‌شود».

عبدالسلام بر لزوم توقف جنگ یمن و محقق شدن وعده‌ و وعیدها در این خصوص تأکید کرد و گفت: «ائتلاف متجاوز چه از لحاظ سیاسی و چه از لحاظ نظامی یک ائتلاف شکست خورده است».

سخنگوی جنبش انصارالله یمن تصریح کرد: «ما شاهد هیچ‌گونه تحرک واقعی برای توقف جنگ یمن و لغو محاصره نبودیم و گزینه نظامی بر ما تحمیل شده است».

عبدالسلام ادامه داد: «گزینه‌های صلح واقعی توقف جنگ است نه فرسایشی کردن آن، این در حالی است که طرف آخر (دولت مستعفی یمن و ائتلاف سعودی) خواهان ادامه جنگ است».

وی به تحولات مأرب اشاره کرد و گفت: «آنچه که در مأرب رخ داده است، نتیجه امروز نیست. مارب از ابتدای جنگ یمن به صحنه تشدید درگیری‌ها تبدیل شده است و آنچه که امروز شاهد آن هستیم، مواضع درست برای مقابله با نیروهای خارجی است».

سخنگوی انصارالله گفت که «جنگ مأرب پاسخ به تشدید این حملات متجاوزان است و در گفتمان بین‌المللی که نبرد مأرب را به عنوان نوعی تجاوز و تعرض نشان داده می‌شود، از ما این درخواست می‌شود که از خود دفاع نکنیم و مراکز به کارگیری تکفیری‌ها را ترک و آنها به حال خود رها کنیم».

منبع: خبرگزاری تسنیم