کد خبر: 194873

ماجرای پوسترهای انتخاباتی ظریف چیست؟ + عکس

موسسه ضدانقلاب توانا که به شعبه اصلاح‌طلبان افراطی مقیم آمریکا معروف است برای جلب حمایت بایدن از برخی جریانات اصلاح‌طلبان در داخل ایران دست به کار شده است.
اتاق خبر 24

بولتن جهان‌نیوز به برخی لایه‌های پنهان اخبار و رویدادهای سیاسی و فرهنگی ایران خواهد پرداخت. چهل و یکمین شماره این بولتن را در ادامه می‌خوانید:

ماجرای پوسترهای انتخاباتی ظریف چیست؟

در یک اقدام مشکوک پوسترهای انتخاباتی از محمد جواد ظریف در نقاطی از شهر تهران توزیع شده است. هیچ گروه مشخصی مسئولیت این اقدام را برعهده نگرفته است و به نظر می رسد که برخی از گروه های سازماندهی شده تلاش می کنند که با چنین اقداماتی انتخابات ۱۴۰۰ را دچار خدشه و حاشیه های هدفمند کنند. طی روزهای گذشته در فضای مجازی نیز پوسترهای متعددی درباره کابینه های پیشنهادی گروه و جریانات مختلف سیاسی به خصوص با محوریت کاندیداهای احتمالی اصولگرایان به صورت وسیع منتشر شد.  
 

ماجرای پوسترهای انتخاباتی ظریف چیست؟ + عکس

لازم به ذکر است که پیگیری های خبرنگار جهان نیوز نشان می دهد که بسیاری از چهره ها و گروه های اصلاح طلب اصرار به کاندیداتوری ظریف در انتخابات ریاست جمهوری را دارند که تاکنون با مخالفت علنی او رو به رو شده است.

احتمال کناره گیری سعید محمد از فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء

طی هفته های اخیر شایعات متعددی درباره فعالیت های انتخاباتی سعید محمد منتشر شده است و بسیاری از فعالان سیاسی معتقدند که هواداران سعید محمد در شهرهای مختلف فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز کرده اند. خود او نیز با وجودی که موضع علنی درباره ورود به انتخابات نداشته ولی حضور احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری را هم تکذیب نکرده است. با این وجود با توجه به نظامی بودن سعید محمد، فعالیت سیاسی و انتخاباتی شرایط کاری‌اش را تغییر خواهد داد. بنابراین در صورتی که حضور سعید محمد در انتخابات ۱۴۰۰ از طرف او قطعی شود، محمد به زودی باید از فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) استعفا بدهد. 

رابط جدید دولت آمریکا با اصلاح طلبان تندرو کیست؟ +عکس

موسسه ضدانقلاب توانا که به شعبه اصلاح‌طلبان افراطی مقیم آمریکا معروف است برای جلب حمایت بایدن از برخی جریانات اصلاح‌طلبان در داخل ایران دست به کار شده است. یکی از چهره های فعال این موسسه که تحرکاتی را آغاز کرده، «مریم معمار صادقی»، از موسسان و مدیران پیشین "توانا؛ آموزشکده جامعه مدنی ایران" است. وی در گفتگویی که بی‌بی‌سی فارسی میزبان آن بود، اعتراف کرد پول این موسسه (که آموزش نیرو برای رسانه‌های ضدایران را بر عهده دارد) مستقیما از آمریکا و چند کشور دیگر تامین می‌شود و به این مساله نیز افتخار می‌کند.
 

ماجرای پوسترهای انتخاباتی ظریف چیست؟ + عکس

 در دوره های مختلف، چهره های متعددی از اصلاح طلبان افراطی فراری به خارج از ایران تلاش کرده اند که با تماس با دولت های پیشین آمریکا خود را به عنوان رابط دولت آمریکا با برخی جریانات تندرو اصلاح طلب در داخل ایران معرفی کنند. به نظر می رسد که طی هفته های اخیر مریم معمار صادقی از دیگر چهره های اصلاح طلب تندرو و ضدانقلاب در این باره از برخی رقبای سنتی خود پیشی گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اصلاح‌طلبان از روی کار آمدن «جو بایدن» در کاخ سفید حمایت کرده‌ بودند و رسانه های این جریان تصاویر و تیترهای اصلی خود را به جوبایدن و اطرافیان وی اختصاص می دادند.

منبع: خبرگزاری فارس