کد خبر: 194434

شفافیت سبب دوری نمایندگان از پول‌های کثیف می‌شود

نماینده لاهیجان با بیان اینکه با ایجاد شفافیت قطعا رضایتمندی مردم نسبت به نظام بیشتر می‌شود، گفت: با ایجاد شفافیت اگر کوتاهی یا کمبودی نیز وجود داشته باشد ...
اتاق خبر 24

رسول فرخی میکال، نماینده لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجو، درباره رای نیاوردن طرح شفافیت آرا در مجلس، اظهار کرد: این طرح در مجالس گذشته نیز مطرح بوده و لازم است که مردم بدانند نماینده آن‌ها در مجلس چه عملکردی داشته و طبق آن باید پاسخگو باشند.

وی با تاکید بر اینکه در نتیجه شفافیت آرا نماینده قطعاً باید در خصوص موافقت یا مخالفت خود نسبت به طرح‌ها و لوایح استدلال منطقی داشته باشد، گفت: این طرح در ارزیابی نماینده نیز بسیار تاثیرگذار بوده و قطعاً نمایندگان دیگر به سمت کسب پول‌های کثیف نرفته و به این ترتیب و به واسطه این طرح انتخاب نمایندگان برای دوره‌های آتی نیز منطقی‌تر خواهد بود.

نماینده لاهیجان با تاکید بر اینکه مردم باید بدانند دریافتی نماینده چقدر بوده و تلاش موکلان آن‌ها در راستای استیفای حقوق آن‌ها به چه شکل است، تصریح کرد: این شفافیت مختص به مجلس نبوده و باید تمام ارکان نظام از جمله قوه قضائیه، قوه مجریه و به عبارتی همه افرادی که از بیت‌المال حقوق می‌گیرند باید عملکرد و دریافتی شفافی داشته باشند.

فرخی با بیان اینکه با ایجاد شفافیت قطعاً رضایتمندی مردم نسبت به نظام بیشتر می‌شود، گفت: با ایجاد شفافیت اگر کوتاهی یا کمبودی نیز وجود داشته باشد به جهت این که مردم در جریان امور بوده و می‌دانند که خادمین آن‌ها در حال فعالیت موثر هستند با آن کمبود‌ها ساخته و خودشان نیز کمک حال خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه عدم اقبال نمایندگان به طرح شفافیت و رد شدن آن در صحن به این دلیل بوده که نمایندگان قائل به این هستند که برخی اصلاحات در خصوص آن لازم است، افزود: طبق فرمایش حضرت آقا مجلس انقلابی باید رفتار و عملکردی در مسیر انقلاب داشته باشد از این رو تصویب طرح جدید شفافیت به زودی در مجلس انجام خواهد شد.

فرخی با بیان اینکه طرح شفافیت آرا نیاز اساسی جامعه است، تصریح کرد: برای پایداری نظام جمهوری اسلامی باید هر چیزی که لازم است را مردم بدانند، زیرا دانسته‌های مردم می‌تواند در قضاوت آن‌ها در مسیر درست کمک کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو