کد خبر: 194340

تکلیف لایحه بودجه ۱۴۰۰ چه می‌شود؟

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی جزئیات روند بررسی اقدامات دولت و مجلس پس از رد کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد.
اتاق خبر 24

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به رد کلیات لایحه بودجه از سوی نمایندگان در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 14 بهمن) اظهار داشت: طبق ماده 182 آیین‌نامه داخلی مجلس دولت باید حداکثر ظرف 2 هفته لایحه بودجه سال 1400 را اصلاح کند و به مجلس ارائه دهد.

وی در همین راستا، افزود: پس از ارائه اصلاحیه لایحه بودجه سال 1400 از سوی دولت به مجلس، لایحه به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌شود تا در این کمیسیون مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 نیز حداکثر 2 هفته فرصت دارد تا لایحه را بررسی کند، ادامه داد: پس از بررسی و تصویب لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق، مصوبات کمیسیون تلفیق به هیئت رئیسه ارجاع می‌شود تا بررسی لایحه بودجه مجدداً در دستورکار جلسه علنی مجلس قرار گیرد.

حجت‌الاسلام سلیمی در پاسخ به این پرسش که در چه‌صورتی لایحه بودجه به‌صورت چنددوازدهم مطرح خواهد شد، گفت: در صورتی که دولت تا پایان سال لایحه را اصلاح نکند و به مجلس ارائه ندهد، لایحه 3دوازدهم مطرح خواهد شد.

 بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1400 در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی مجلس قرار داشت که پس از دفاع رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 از مصوبات این کمیسیون و اظهارات موافقان و مخالفان کلیات لایحه بودجه و همچنین دفاعیات محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از لایحه بودجه سال آینده کلیات لایحه به رأی نمایندگان گذاشته شد که کلیات آن رد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم