کد خبر: 194321

طرح شهید سلیمانی تا پایان کرونا ادامه دارد

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نگرانی‌ها از احتمال بروز موج چهارم کرونا بیشتر شده است.
اتاق خبر 24

محمدحسن درخشان اظهار داشت: در راستای ادامه طرح شهید سلیمانی توانستیم موج سوم کرونا را کنترل کنیم و به وضعیت آبی رسیدیم، اما متأسفانه عدم توجه برخی افراد و عادی‌انگاری‌هایی که از سوی مردم صورت گرفت افزایش دوبرابری میزان مراجعه‌کنندگان مشکوک به کووید19 به مراکز منتخب کرونا را به‌همراه داشت و بی‌شک ادامه این وضعیت رشد آمار بستری و فوتی کرونایی را به‌همراه دارد.

وی افزود: طرح شهید سلیمانی تا پایان بحران کرونا ادامه دارد و در بخش حمایتی آن با همکاری بسیج بسته‌های غذایی و بهداشتی به آسیب‌دیدگان از کرونا اهدا می‌شود که غالب این افراد در مناطق محروم و حاشیه شهر هستند.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه فعالیت‌های تیم حمایتی طرح شهید سلیمانی این دانشگاه با قوت تداوم می‌یابد، خاطرنشان کرد: بحث رهگیری و مراقبت در قالب طرح شهید سلیمانی دنبال می‌شود و ضمن گرفتن رپید تست از افراد مشکوک، به آنان توصیه می‌شود که حداقل تا 14 روز در خانه بمانند.

درخشان تصریح کرد: هرگاه بی‌تفاوت بودیم موج جدید از راه رسیده است و اکنون نگران موج چهارم هستیم، در آذر ماه رشد 75درصدی رعایت اضلاع 3گانه مثبث سلامت به‌ویژه استفاده از ماسک را شاهد بودیم و اکنون باید بگوییم که متأسفانه همین میزان کاهش را شاهد هستیم و تنها 25 درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند.

وی اضافه کرد: باید آرامش و زندگی با کرونا را یاد بگیریم، اما آرامش نباید به‌معنی ساده‌انگاری و عادی‌انگاری باشد و با روند نامطلوب فعلی بازگشت به وضعیت قرمز دور از تصور نیست، به‌ویژه در فصل زمستان افزایش نگرانی‌ها را هم به‌دنبال دارد.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن ابزار نگرانی بابت تجمعات در اماکن عمومی، بیان کرد: اوج نگرانی‌ها در اماکن شلوغ و پرتردد همچون بازارها بود و باز شدن مدارس هم مشکلات زیادی ایجاد کرد و امیدواریم که با یک خرد جمعی و همراهی مجموعه‌های مختلف به‌ویژه مردم بتوانیم جشن ریشه‌کنی کرونا را بگیریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم