کد خبر: 194176
رسانه اسرائیلی:

آمریکا تسلیحات هسته‌ای خود را در عربستان مستقر کند

یک رسانه رژیم صهیونیستی پیشنهاد کرد ، تل آویو مسئولین آمریکایی را متقاعد به استقرار تسلیحات هسته‌ای خود در خاک عربستان کند.
اتاق خبر 24

پایگاه عبری زبان اسرائیل دیفنس در یادداشتی به مسئولین اسرائیلی پیشنهاد کرد ، ایالات متحده را وادار به استقرار بمب های هسته ای خود در  عربستان سعودی کنند.

به زعم «امی روهکس دومبا» نویسنده این تحلیل ، فقط بمب هسته ای است که می تواند به مانعی بازدارنده در مقابل برنامه هسته ای ایران باشد.

این نویسنده همچنین استقرار این تسلیحات را عاملی برای مهار مسابقه تسلیحات هسته ای در خاورمیانه توصیف و آن را زمینه ساز ثبات در منطقه دانست!!

در ادامه این تحلیل آمده است : کشورهای شورای همکاری خلیج فارس شاید در راستای فشار برای امضای توافقنامه و گام برداشتن در این راه حضور خوبی داشته باشند اما در چارچوب بازدارندگی هسته ای آنها جایی از اعراب ندارند.

نویسنده صهیونیست مدعی شد : می توان همان معادله بازدارندگی که ایالات متحده در ترکیه و اروپا علیه روسیه اعمال کرده بود را علیه ایران هم به کار ببرد.این کار می تواند باعث حفظ ادامه ابهام هسته ای اسرائیل شده و همچنان اسرائیل پشت سر ایالات متحده سفید باقی بماند.

وی افزود در همین راستا استقرار بمب های هسته ای ارتش آمریکا در خاک عربستان سعودی می تواند گام مهمی در این چارچوب به شمار رود.

به اعتقاد نویسنده این مطلب، استقرار و نگهداری بمب های هسته ای در پادشاهی عربستان از سوی ارتش آمریکا یک اقدام نسبتا امن محسوب می شود ، زیرا ارتش آمریکا تجربه نگهداری از این تسلیحات را  از سال͏ها پیش در ترکیه هم دارد و با توجه به این که این تسلیحات تحت نظر و محافظت مستقیم ارتش آمریکا قرار دارد ، احتمال دسترسی طرف های متخاصم و دشمن به آن منتفی است.‎

منبع: خبرگزاری تسنیم