کد خبر: 194175

ضربات ارتش سوریه به تروریست‌ها

منابع سوری از ادامه درگیری شدید ارتش سوریه با تروریست‌ها در صحرای سوریه و هلاکت شماری از آنها در جریان این نبرد و نیز حملات هوایی جنگنده‌های روسی به مواضع تکفیری‌ها خبر دادند.
اتاق خبر 24

به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، ارتش سوریه به عملیات در مثلث حلب ـ حماه ـ الرقه و جاده حمص به دیرالزور ادامه داد و همزمان جنگنده‌های روسی بیش از 95 سورتی پروازی علیه بازمانده‌های داعش انجام دادند.

یک منبع سوری اعلام کرد: ارتش سوریه و متحدانش به پاکسازی صحرای سوریه از بازمانده‌های داعش ادامه دادند و این با پشتیبانی هوایی انجام شد و محدوده‌ای از حومه شرقی حمص تا مرز عراق را شمال شد و مواضع داعش به‌شدت بمباران شد و اهداف حملات هوایی جنگنده‌های روسی و سوری محقق شد.

همزمان منابع وابسته به مخالفان سوری اعلام کردند که جنگنده‌های روسی بیش از 95 سورتی پروازی در مناطقی که داعش در آن حضور دارد، انجام دادند.

این حملات از زمان حمله به یک اتوبوس ارتش سوریه در جاده دیرالزور به تدمر در منطقه «المالحه الشولا» از سوی تروریست‌هایی که از سمت پایگاه آمریکایی «التنف» آمده بودند، انجام می‌شود که بر اثر آن سه نظامی کشته و ده نفر دیگر زخمی شده بودند.

آرامش در مناطق شمالی حماه و جنوب ادلب

منابع سوری از آرامش شکننده در مناطق شمال غربی حماه و جنوب ادلب خبر دادند و اعلام کردند این به‌سبب واکنش کوبنده ارتش سوریه به تحرکات تروریست‌ها رخ داد.

این امر پس از آن رخ می‌دهد که ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها را در «جبل الزاویه» و «سهل الغاب» و محورهای جنوب ادلب زیر آتش سنگین قرار داده و تحرکات آنها را ناکام گذاشته بود.

درگیری میان نیروهای وابسته به ترکیه و شبه‌نظامیان مورد حمایت آمریکا

منابع وابسته به مخالفان سوری از درگیری میان نیروهای مورد حمایت ترکیه و شبه‌نظامیان قسد مورد حمایت آمریکا در نزدیکی اتوبان «ام4» در شرق «عین‌عیسی» در شمال سوریه خبر دادند.

هلاکت 13 داعشی در  «صحرای المیادین» سوریه

منابع وابسته به مخالفان سوری از کشته شدن 13 داعشی در حملات هوایی روسیه در صحرای المیادین خبر دادند.

از سوی دیگر این منابع به درگیری در صحرای المیادین میان نیروهای ارتش سوریه و متحدانش با داعش و حملات سنگین توپخانه‌ای ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها اشاره کردند و این‌که پهپادها بر فراز منطقه در حال پرواز هستند.

ادامه محاصره الحسکه از سوی شبه‌نظامیان وابسته به آمریکا

منابع سوری اعلام کردند که شبه‌نظامیان وابسته به آمریکا به محاصره ساکنان شهر الحسکه برای چندمین روز متوالی ادامه دادند و مانع ورود مواد غذایی و تانکرهای آب به آن شدند.

این شبه‌نظامیان از ورود ناوگان حمل‌ونقل عمومی به مرکز شهر ممانعت به‌عمل آوردند و مانع از حضور دانش‌آموزان در الحسکه شدند؛ به‌ویژه که این دانش‌آموزان از مناطق مختلف به مدارس دولتی می‌روند زیرا شبه‌نظامیان قسد به‌دنبال پیاده کردن برنامه‌هایی درسی هستند که گرایشهای تجزیه‌طلبانه را تقویت می‌کند.

احتمال حمله جدید ترکیه به منطقه «المالکیه» در استان الحسکه

«زیدان العاصی» رئیس آنچه هیئت دفاع در منطقه خودمختار خوانده می‌شود مدعی شد که ترکیه به‌دنبال حمله به منطقه «المالکیه» در استان «الحسکه» سوریه و «سنجار» در استان نینوای عراق است.

وی افزود: اگر حمله‌ای به «المالکیه» در استان الحسکه یا هر منطقه دیگری شود ضامن روسیه و ائتلاف بین‌المللی و نیز ارتش سوریه است. حمله ترکیه بعید نیست و هر حمله جدید تبعاتی بی‌پایان بر سوریه و کل منطقه دارد.

این تجزیه‌طلبان که هنگام حمله ارتش سوریه را مسئول می‌دانند اما در شرایط دیگر به اقدامات سرکوبگرانه علیه سوری‌ها می‌پردازند، مدعی شدند که دولت سوریه باید با حملات ترکیه مقابله کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم