کد خبر: 194013

قانونی که ترامپ برداشت و بایدن برگرداند

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا بامداد سه‌شنبه با دستور رئیس‌جمهور مستقر این کشور برای برداشتن بخشی از محدودیت‌های سفر به آمریکا مخالفت کرد.
اتاق خبر 24

کاخ سفید بامداد سه‌شنبه (به وقت تهران) اعلام کرد ایالات متحده از روز ۲۶ ژانویه محدودیت‌های سفر به آمریکا که بعد از شیوع کرونا وضع شده بودند را برای مسافران از برزیل و بخش اعظم کشورهای اروپایی لغو خواهد کرد.

کاخ سفید گفته این محدودیت‌ها همزمان با الزامی شدن اخذ تست کووید-۱۹ از تمامی مسافران پروازهای بین‌المللی که قصد ورود به آمریکا دارند برداشته خواهند شد. 

اما «جن ساکی»، سخنگوی دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا اندکی بعد از صدور این بیانیه آن را رد کرد و گفت دولت بایدن قصدی برای برداشتن این محدودیت‌ها ندارد. 

ساکی گفت: «بنا به توصیه تیم پزشکی ما، دولت قصدی برای رفع این محدودیت‌ها در روز ۲۶ ژانویه ندارد. در واقع، ما قصد داریم به منظور کاهش شیوع کووید-۱۹ تدابیر بهداشتی مرتبط با سفرهای بین‌المللی را تقویت کنیم.»

 دانشگاه «جانز هاپکینز» در جدیدترین آمارهای خود از شیوع کرونا در آمریکا دوشنبه گزارش داد در ۲۴ ساعت قبل‌تر با مرگ دست‌کم یکهزار و ۷۱۰ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۳۹۷ هزار و ۵۶۱ نفر افزایش یافت.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۲۴ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۰ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۴۰۷ هزار و ۲۰۲ نفر گزارش کرده است.

منبع: فارس