کد خبر: 19393

بی رغبتی تولیدکنندگان به دریافت استاندارد

معاون تدوین و ترویج سازمان ملی استاندارد کشور گفت: تنها 10 درصد کالاها و خدمات در کشور دارای مجوز استاندارد است و سایر تولیدکنندگان و بخش خدمات تمایلی به دریافت نشان استاندارد ندارند.
اتاق خبر 24

علی اباذری در آیین گرامیداشت روز استاندارد در اردبیل افزود: تدوین استانداردهای جدید برای کالاها و خدمات نیازمند اصرار و مشارکت مردم است. 
وی بیان کرد: رویکرد سازمان ملی استاندارد این است که مشارکت مردم و نخبگان را برای تدوین استانداردها جلب کند چون تدوین استانداردهای جدید نیازمند تقاضا و مشارکت همگانی است. 
وی گفت: در تدوین استاندارد ها باید با نگاه جهانی حرکت کرده و تولیدات خود را بر اساس استانداردهای بین المللی استاندارد سازی کنیم. 
اباذری توجه به کیفیت و استاندارد را لازمه زندگی کنونی دانست و افزود: در سال گذشته سه هزار و 500 استاندارد ملی تدوین شده و این موضوع در تاریخ 90 ساله استاندارد در کشور بی نظیر است. 
وی با اشاره به اینکه در حوزه پایش کیفیت سالانه 400 هزار مورد بازرسی و نمونه برداری از کالاها و خدمات انجام می شود ،ادامه داد: سال جاری 500 هزار آزمون اوزان و باسکول در کشور انجام و 80 هزار نازل سوخت مورد پایش قرار گرفته است. 
وی بیان کرد: تاکنون در کشور 27 هزار سند استاندارد ملی صادر شده است و مهم ترین هدف سازمان ملی استاندارد ارائه محصولات با کیفیت از سوی واحدهای تولیدی به مردم است. 
در این آیین از 17 واحد تولیدی برتر استان اردبیل در زمینه کنترل کیفیت کالا و خدمات تجلیل شد. 

منبع: خبرگزاری ایرنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.