کد خبر: 193785

آغاز گشایش‌ها درخصوص برخی منابع بانک مرکزی

 رئیس‌کل بانک مرکزی از آغاز گشایش‌ها در خصوص برخی منابع این بانک خبر داد و نوشت: امیدوارم به‌تدریج شاهد آرامش بیشتر در بازارها، ثبات قیمتها و کاهش تورم باشیم.
اتاق خبر 24

عبدالناصر همتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:

وعده الهی تحقق یافت و دشمن شماره‌یک مردم ایران با آبروریزی مطلق به انتهای پرونده رذالت‌بار خود رسید.

از 15مرداد 97 که تحریم‌ها و فشار حداکثری آغاز شد، تا 15 آبان که تحریم بانک مرکزی و بانک‌های کشور را شامل شد، بی‌سابقه‌ترین تحریم غیرقانونی وضع‌شده علیه اقتصاد کشورمان بود، تاحدی که هیچ‌یک از بخشهای اقتصاد و تجارت خارجی ایران نبود که مشمول تحریمها واقع نشده باشد.

در سال 98 و سال 99 (تاکنون) درآمد ناشی از صادرات نفت ایران جمعاً کمتر از 20 میلیارد دلار و دسترسی بانک مرکزی به آن نیز بسیار کمتر بود، این در حالی است که درآمدهای ارزی سالانه ناشی از صدور نفت، در سالهای قبل، همراه با دسترسی به آن، سالانه بیش از 40 میلیارد دلار بوده است.

بی‌شک ملت بزرگ ایران، با مقاومت تحسین‌برانگیز و علی‌رغم سختی‌ها و مشکلات ناشی از گرانی‌ها، عمدتاً برخاسته از آثار تحریم‌ها، پیروز این میدان است.

با فروکش کردن انتظارات و هیجانات سیاسی و رشد صادرات نفت و فرآورده در ماههای اخیر از یک‌طرف و گشایش‌های آغازشده در خصوص برخی منابع بانک مرکزی، همان‌گونه که قبلاً اعلام کردم، امیدوارم به‌تدریج شاهد آرامش بیشتر در بازارها، ثبات قیمتها و کاهش تورم باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم