کد خبر: 193778

تصاحب برخی دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان توسط آموزش‌و‌پرورش!

 مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن توضیح درباره تصاحب برخی دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان توسط آموزش‌و‌پرورش گفت: باید شرکت‌های زیان‌ده زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان را بفروشیم.
اتاق خبر 24

مهدی نیکدل؛ مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان درباره اینکه "در گزارش تحقیق و تفحص از صندوق آمده است وزارت آموزش و پرورش برخی دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان را تصرف کرده که باید برگردانند، این دارایی‌ها چیست؟"، گفت: قسمت‌هایی از وزارت آموزش و پرورش در ساختمان علاقه‌مندان مستقر شده است در حالی که این ساختمان مالکیتش برای صندوق ذخیره فرهنگیان است البته به‌جای آن زمین معوض در نیایش به ما داده‌اند که باید آن را از بنیاد شهید بگیرند اما هنوز نتوانسته‌اند بنابراین می‌خواهند از دولت مصوبه بگیرند تا اختیار آن را بگیرند و به ما واگذار کنند.

وی بیان کرد: در ماجرای ساختمان علاقه‌مندان از آموزش و پرورش شکایت و حکم تخلیه گرفتیم اما از ما مهلت گرفتند که زمین نیایش را حتماً به نام صندوق ذخیره فرهنگیان خواهند کرد.

نیکدل درباره تأثیر شرکت‌های زیان‌ده بر عملکرد آینده گفت: شرکت‌های زیان‌ده، کل زیانشان 2 درصد سود ما هم نمی‌شود مثلاً شرکت آلوپن سودده بود اما با راکد شدن صعنت ساختمان، سه میلیارد تومان زیان‌ده شده است با این حال باید شرکتهای زیان‌ده را بفروشیم اما مشکلاتی هم مانند سازمان بازرسی وجود دارد.

وی بیان کرد: اغلب شرکت‌های زیان‌ده را فروخته‌ایم اما یک شرکت مانند شرکت مسافرتی زاگرس سودده بود که با آمدن کرونا کسب و کار آن دچار مشکل شد ما نمی‌توانیم به دلیل اینکه یک دوره زیان‌ده بوده آن را منحل کنیم؛ بنابراین شرکت‌هایی که ذاتاً زیان‌ده است، نباید بمانند؛ در مجموع از کسب و کاری که حاشیه سود کم داشت، خارج می‌شویم و به جایی که حاشیه سود بیشتر دارد، می‌رویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم