کد خبر: 193726

مستندات ‌ترور حاج قاسم در یک هزار صفحه احصا شد

 گروه استان‌ها ـ وزیر اطلاعات با بیان اینکه ‌مستندات ‌ترور حاج قاسم در یک هزار صفحه احصا شد، گفت: همکاران من در وزارت اطلاعات با همکاری دیگر دستگاه‌ها پرونده را تنظیم کردند و آماده ارائه در مجامع حقوقی و بین‌المللی است.
اتاق خبر 24

حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدمحمود ‌علوی وزیر اطلاعات صبح امروز در گلزار شهدای کرمان و در جوار مزار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در پاسخ به آخرین جزئیات پیگیری‌ها برای ترور شهید سلیمانی و شهید فخری‌زاده اظهار داشت: ما دست به هر اقدامی هم که بزنیم خون شهید حاج قاسم پایمال شدنی نیست، اما جبران شدنی هم نیست.

وی با بیان اینکه از دست دادن سرمایه‌ای ماند حاج قاسم قابل جبران نیست افزود: دشمنان ما می‌دانند که جنایت بزرگی را مرتکب شده‌اند، اما در برابر خون این شهید بزرگوار و همرزمانش رسالت داریم.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه این رسالت ما چند وجهی است و یک وجه آن پرداختن حقوقی به مسئله است ادامه داد: تمام مستندات این تروریزم دولتی و این نغض حاکمیتی ملی کشور دیگر در این ترور دولتی احصا شده و بیش از هزار صفحه در این زمینه کار حقوقی انجام شده است.

وی با بیان اینکه همکاران من در وزارت اطلاعات با همکاری دیگر دستگاه‌ها پرونده را تنظیم کردند و آماده ارائه در مجامع حقوقی و بین‌المللی است گفت: امیدواریم مظلومیت این عزیز در مجامع حقوقی صدای خودش را به گوش جهانیان برساند.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین ‌علوی افزود: اضافه بر جنبه حقوقی این مسئله همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند جمهوری اسلامی از خون حاج قاسم نمی‌تواند بگذرد، قابل گذشت نیست. به ویژه اینکه دشمن با وقاحت تمام این حرکت تروریستی را به عهده گرفته و نوعی روی آن مانور داده است.

وی با بیان اینکه خیلی جالب است که بیایند ترور کنند، حاکمیت یک کشور دیگر را نغض کنند، حقوق بشر ادعایی خودشان را زیر پا بگذارند بعد هم ژست بگیرند گفت: جمهوری اسلامی از حق حاج قاسم نمی‌گذرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه جمهوری اسلامی سیلی کوچکی در عین الاسد به قاتلان حاج قاسم زد اما آن سیلی اصلی و انتقام سختی که باید گرفته شود به جای خودش محفوظ است افزود: اما اینکه کی و چگونه این اتقام سخت گرفته شود بستگی به اداره جمهوری اسلامی دارد و جمهوری اسلامی به موقع خودش این انتقام سخت را از دشمنان حاج قاسم خواهد گرفت و خون شهید حاج قاسم را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.

وی با اشاره به ترور شهید فخری‌زاده هم گفت: مطالعات کامل و شناسایی‌های زیادی انجام شده و کار در حال انجام است و امیدواریم با دعای مردم و با همت و هوشیاری سربازان امام زمان و دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی مرتبط با موضوع قاتلین را به دستگاه عدالت بسپاریم تا مجازات شوند.

‌ ‌علوی ادامه داد: قاتلینی که به عنوان مباشرین در قتل می‌شناسیم جزئی از قضیه هستند و جزء اصلی قضیه اصلی رژیم تبهکار صهیونیستی و اشغالگر قدس است که حیات خودش را در این حرکت‌های تروریستی و بزدلانه جست‌وجو می‌کند.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی می‌داند که اگر جمهوری اسلامی با توانمندی فرزندانی چون شهید فخری زاده حرکت کند قطعاً باید نابودی نه چندان دور خودش را پیش‌بینی کند گفت: اما با ترور شهید فخری‌زاده دچار اشتباه شدند چون تصور می‌کند که تمام سرمایه ایران یک شهید فخری‌زاده است در حالی که شهید فخری‌زاده همچون حاج قاسم، فخری زاده‌ها و سلیمانی‌های بسیار را تربیت کرده است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: نه جای حاج قاسم با رفتن حاج قاسم خالی می‌شوند و نه جای دکتر فخری‌زاده با رفتن فخری‌زاده؛ کسانی که در مکتب حاج قاسم و کلاس درس دکتر فخری زاده تربیت شدند راه آنها را ادامه داده و این آرزو را بر دل دشمن می‌گذارند که با خلا وجودی این شهدا راه آنها ناکام و ابتر بماند.

منبع: خبرگزاری تسنیم