کد خبر: 193709

پیش بینی موج سوم و سخت کرونایی در اروپا

صدراعظم اتریش موج سوم سخت کرونایی را برای اروپا پیش‌بینی کرده اعمال قرنطینه جدیدی در کشورش برای مهار این بیماری را بعید ندانست.
اتاق خبر 24

"سباستین کورتس"، صدر اعظم اتریش در گفتگویی با روزنامه اتریشی "کرونن سایتونگ" درباره این مسئله که آیا شما واکسن کرونا را تزریق کرده‌اید گفت: متاسفانه خیر چرا که واکسن در حال حاضر بسیار محدود است و افراد مسن و گروه های خطر در اولویت دریافت واکسن قرار دارند. من در اولین فرصت واکسن خواهم زد.

وی از اعتماد خود به واکسن کرونا سخن گفته و تاکید کرد که از این مسئله خرسند است که از این طریق زندگی افراد سالخورده بدون همه محدودیت ها دوباره به حالت نرمال بر می گردد.

کورتس از تلاش دولت و اروپا برای خرید واکسن های بیشتر و سرعت دادن بیشتر به روند واکسیناسیون خبر داده و افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در پاییز را یک چالش بزرگ برای همه و وزارتخانه دانسته و در عین حال از همکاری خوب در این زمینه خبر داد.

وی چند ماه آینده را به دلیل هوای سرد و سیستم ایمنی ضعیف افراد ماه های سخت و طاقت فرسای کرونایی دانسته و با اشاره به اینکه موج سوم کرونا بعضی کشورها را در بر گرفته شرایط مشابهی را در انتظار بقیه کشورها هم دانسته و تاکید کرد که مدتی طول می کشد تا گروه های حساس واکسینه شوند. وی افزود: من تا تابستان انتظار بهبود اوضاع و تنش زدایی را ندارم.

وی اعمال قرنطینه چهارمی در کشورش را هم بعید ندانسته و گفت: در آخرین شورای اروپایی در بروکسل بسیاری درباره وقوع موج سوم کرونا با قدرت بیشتری که در آن شمار مبتلایان به شدت افزایش یابد هشدار دادند.

کورتس در ادامه گفت: ما باید بخش های مراقبت های ویژه را برای این منظور آماده کنیم و از به وجود آمدن شرایطی برای اولویت بندی درمان بیماران جلوگیری کنیم. این همچنان هدف ما بوده و هست. خیلی چیزها به این مسئله بستگی دارد که ما چگونه از طریق نظم و قواعد بتوانیم آمار مبتلایان را تحت کنترل درآوریم. در این میان برخی فاکتورها وجود دارد که ما نمی توانیم آن ها را تحت تاثیر قرار دهیم مانند ویروس جهش یافته کرونا در انگلیس و یا طولانی بودن دوران زمستان.

اتریش هم مانند دیگر کشورهای اروپایی به شدت تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفته و در موج دوم کرونا آمار مبتلایان در این کشور به شدت افزایش پیدا کرده و مقامات این اتحادیه برای مهار این بحران قرنطینه سراسری دومی را در دستور کار قرار داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اتریش 365768 نفر به کرونا مبتلا شده و 6324 نفر هم در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم