کد خبر: 193684

معضل همیشگی تهران

شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۵۳ قرار گرفته و هوای تهران برای همه افراد جامعه آلوده است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

این روزها آلودگی هوا علاوه بر ویروس کرونا، قوز بالا قوز شده و نفس کرج و تهران را بریده است، آسمان آبی که روزگاری در دفتر نقاشی کودکان به تصویر کشیده می شد شاید حالا به رویایی برای مردم پایتخت و هسایه اش ایران کوچک تبدیل شده است.

ناسالم برای گروه های حساس یا تمام گروه ها؛ عبارت هایی است که برای شهروندان تکراری شده و دیگر خبری از زیبایی های عروس فصل ها یعنی زمستان نیست، تا چشم کار می کند دود است و آلاینده هایی که نفس ها را به شماره انداخته و موجب خس خس سینه ها شده است.

آلاینده های ثابت و متحرک؛ دلایل نخ نما شده ای  است که سال ها شهروندان تهران و کرج با آنها روزشان را به شب می رسانند در حالی که ماجرای آلودگی هوا پیچیده تر از حرف و حدیث هایی است که در جلسات مدیریت بحران به گوش می رسد، اگر چه مسئولین البرز همچنان خودروها را متهم اصلی می دانند.

هوای تهران خطرناک‌تر از دود سیگار است

کیفیت هوای تهران برای پنجمین روز متوالی در شرایط ناسالم برای همه گروه‌های جامعه قرار گرفته است. روز گذشته کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران بر اساس پیش بینی‌های سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه روند پایداری‌های جوی در پایتخت آخرین تصمیم درباره کنترل موقت این شرایط با تعطیلی ادارات کشید اما بعد از گذشت ۲۴ ساعت هنوز هیئت دولت تصمیم رسمی برای پاسخ ضرب الاجل این کمیته را رسمی اعلام نکرده است.

این در حالی است که کارشناسان محیط زیست و سلامت و بهداشت محیط شرایط آلودگی هوا را برای سلامت شهروندان تهرانی مخاطره‌آمیز می‌دانند. بهزاد اشجعی کارشناس محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تصمیمات تعیین شده در شرایط اضطرار آلودگی هوا در درجه اول به حفظ سلامتی مردم و در درجه بعدی به منظور کاهش ناگهانی میزان انتشار آلاینده‌ها است. گفت: شاید این توضیح، ابهامات زیادی را رفع کند. اصرار ما برای تعطیلی، رفع آلودگی هوا نیست، بلکه تماس حداقلی افراد با هوای آلوده است.

فاطمه عابدینی، فوق تخصص بیماری های ریوی به شرایط آلودگی هوای کلانشهرها اشاره کرد و گفت: وقتی شاخص آلودگی هوا بالا باشد، تنفس این هوا خطرناک تر از استنشاق دود سیگار است.

وی با اشاره به شرایط کنونی هوای تهران که فراتر از شاخص های مجاز است، افزود: تنفس در چنین هوایی خطرناک تر از تحمل دود سیگار است.

عابدینی با تاکید بر آسیب زا بودن ذرات معلق در هوا، تصریح کرد: تنفس ذرات معلق باعث آسیب بافت ریه می شود.

اثرات آلودگی هوا بر سلامت بلند مدت است

وی در ادامه به توضیح اثرات بلند مدت آلودگی هوا بر سلامت و تشریح پدیده harvesting پرداخت و گفت: این پدیده یعنی شما امروز در معرض هوای آلوده قرار می‌گیرید، اما اثرات منفی‌اش مدت‌ها بعد در شما پدیدار می‌شود. بنابراین نباید خسارات جانی آلودگی هوا را فقط در مراجعات اورژانسی، بیماری و فوتی‌های امروز مردم دید، همه ما که این روزها در معرض هوای آلوده بودیم باید منتظر اثراتش باشیم.

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی تا ۴ روز دیگر پایداری‌های جوی در بیشتر مناطق کشور به ویژه شهرهای صنعتی و پرجمعیتی همچون تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، اراک و قم ادامه دارد. هواشناسی شرایط وارونگی هوا را در تهران را به شکل دو لایه گزارش داده و تصریح کرده است شدت این وارونگی در پایتخت به دو لایه در ارتفاع ۲۰۰ و ۹۰۰ متری افزایش پیدا کرده است، و پیش بینی می‌شود این شرایط در روزهای آینده نیز ادامه یابد.

تعلل دولت در تعطیلی تهران نیمه تعطیل

اما با وجود اینکه شرایط اضطرار آلودگی هوای پایتخت از سوی همه دستگاه‌های مسئول مورد تاکید قرار گرفته و تهران به دلیل شرایط کرونایی در حالت نیمه تعطیل به سر می‌برد و برای هماهنگی دستگاه‌هایی همچون آموزش و پرورش و آموزش عالی برای تعطیلی واحدهای آموزشی دولت چالشی پیش روی خود نمی‌بیند مشخص نیست تعلل دولت به چه دلیل بوده است.

طی ۸ ماه گذشته با توجه به دورکار شدن بسیاری از کارمندان بسترهای لازم برای دورکاری نیز تا حدودی فراهم است و می‌توان از این شرایط به عنوان بازوی کمکی کاهش سطح آلودگی هوای کلانشهرها کمک گرفت اما به نظر می‌رسد دولت به احتمال تغییرات جوی بیشتر دل خوش کرده است.

دولت نه تنها اخذ تصمیم‌های کوتاه مدت برای حل این معضل تعلل و اهمال داشته است که پس از ۵ سال از ابلاغ قانون هوای پاک، هنوز از پس مسئولیت‌های و وظایف خود در اجرای این قانون هوای پاک و حل معضل آلودگی هوا بر نیامده‌اند.

افزایش تماس بیماران قلبی و تنفسی با اورژانس

مجتبی خالدی سخنگو اورژانس، اظهار کرد: شاخص آلودگی هوا در قسمت‌های جنوبی شهر تهران به عدد ۱۹۳ رسیده است و آلایندگی ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون افزایش یافت.

سخنگوی اورژانس گفت: در روز گذشته ۵۲۴ بیمار قلبی و همچنین ۲۲۴ بیمار تنفسی در تهران با اورژانس تماس داشته و به بیمارستان منتقل شده‌اند در حالی که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته در تعداد بیماران قلبی ۱۰ درصد و در بیماران تنفسی ۸.۵ درصد رشد را شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی این است که فردا هم در پایتخت همین شرایط را داشته باشیم و توصیه ما به تمام سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی و خانم‌های باردار این است که ترددهای خود را کاهش دهند و مصرف مایعات را افزایش دهند و داروهای خود را مصرف کنند.

مجتبی خالدی افزود: توصیه می‌کنیم اگر این بیماران درد قفسه سینه و یا تنگی نفس داشتند با اورژانس تهران تماس بگیرند.

استفاده از "مازوت" در نیروگاه‌ها به دلیل "راحت‌طلبی! "

عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست چندی پیش گفته بود که "به دلیل تحریم‌ها، برخی نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها به دلیل پُر بودن انبارها، چاره‌ای برای استفاده از سوخت مازوت ندارند. "

مسعود تجریشی؛ معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست نیز در گفت‌وگویی با خبرنگار حوزه محیط زیست اعلام کرد که "طبق آخرین بررسی‌هایی که در ابتدای هفته گذشته از صنایع بزرگ اطراف تهران انجام داده‌ایم، مطلع شدیم که تعدادی از نیروگاه‌های تهران از سوخت مازوت استفاده کرده‌اند".

حالا، بهزاد اشجعی؛ دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست  با اشاره به اظهارات کلانتری درباره مصرف مازوت در نیروگاه‌ها اظهار کرد: آقای کلانتری نظر وزارت نفت را مطرح و نقل کرده است، حرفِ خودش نبوده، این طور برداشت شده که ما در محیط زیست رضایت دادیم که به علت مشکل تحریم‌ها این کارخانه‌ها بتوانند مازوت بسوزانند، اصلا چنین چیزی نبوده،  ما هم بر سرِ این موضوع با وزارت نفت و کارخانه‌های بزرگ کشمکش‌هایی داشته‌ایم.

وی اضافه کرد: در این مدت پیرامون مصرف مازوت در نیروگاه‌ها به بهانه تحریم‌ها،  با دادستانی، وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی جلساتی داشته‌ایم بنابراین ما در محیط زیست به هیچ‌وجه درباره مصرف مازوت در کارخانه‌ها و نیروگاه‌ها کوتاه نخواهیم آمد و جلوی آن را خواهیم گرفت.

دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد: توجیه وزارت نفت مبنی بر اینکه به واسطه تحریم‌ها نمی‌توانند مازوت را انبار کنند و به ناچار باید در کارخانه‌ها سوزانده شود، درست نیست و ما آن را رد می‌کنیم، از طرفی این توجیه موجه و علمی نیست؛  در جلساتی نیز که با آنها داشته‌ایم، خودشان عنوان می‌کنند که مشکلی برای صادرات مازوت ندارند و هر چقدر مازوت تولید شود، توانایی صادرات دارند.

اشجعی ادامه داد: از طرف دیگر مشتری خارجی برای مازوت ایرانی زیاد است، به طوری که چینی‌ها در مقطعی حاضر به توافق با ایران برای خرید مازوت در ازای فروش اتوبوس‌های نو، جهت تجهیز و به روزرسانی ناوگان حمل و نقل عمومی ما بودند.

وی با تأکید بر اینکه امکانات برای صادرات مازوت فراهم است و این سوخت، در شرایطی مصرف داخلی نیز می‌تواند داشته باشد، گفت: اقداماتی نیز صورت گرفته که مازوت به مواد دیگری تبدیل شود تا آلایندگی کمتری داشته و قابل استفاده نیز باشد.

دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: استنباط این است که استفاده از مازوت در نیروگاه‌ها و کارخانه‌های بزرگ،  جنبه "راحت‌طلبی" دارد زیرا سوختی ارزان و قابل دسترس برای نیروگاه‌ها است!

اشجعی با اشاره به محدودیت‌های کرونایی و ممنوعیت تردد در شب و تأثیر آن بر کاهش وضعیت آلودگی هوای شهرهای کشور اظهار کرد: در حالت معمولی نیز در ساعات شب آلودگی هوا نداشته‌ایم، همواره پیک آلودگی هوا در طول روز اتفاق می‌افتد، یعنی از صبح ساعت ۷ تا حدود ساعت ۸ شب، اتفاقا با ممنوعیت ترددهای شبانه، پیک آلودگی هوا به ساعات پایانی شب منتقل شده است.

وی اضافه کرد: با این محدودیت‌ها، وضعیت آلودگی هوای شهرهای بزرگ، نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم شده است.

 دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه هر ساله حساسیت‌ها بر روی آلودگی هوای شهرهای کشور به‌خصوص شهر تهران بیشتر می‌شود، گفت: طبق تحقیقاتی که داشته‌ایم،  در بعضی سال‌ها، تعداد روزهای آلوده هوا کمتر از سال‌های قبل از آن نیز بوده است اما همواره حساسیت‌ها بر روی آلودگی هوا بیشتر است که این حساسیت‌ها به‌جا است و باید هم چنین باشد.

اشجعی خاطرنشان کرد: ما هم در محیط زیست از این حساسیت‌ها بر روی معضل آلودگی هوا استقبال و تلاش می‌کنیم که از این طریق هماهنگی‌های میان‌بخشی صورت گیرد تا همه دستگاه‌ها نیز توجه ویژه‌ای به موضوع آلودگی هوا داشته باشند.

برای مقابله با آلودگی هوا فقط می‌توانیم تذکر دهیم

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن شورای شهر در جمع خبرنگاران درباره سرانجام تحقق مشارکت جهت توسعه مترو در پایتخت،‌اظهار داشت: برای گسترش واگن و خطوط مترو پول اوراق مشارکت وجود دارد که در حال حاضر در حساب بانک رفاه است،‌ باید هر چه سریع‌تر پول این اوراق محقق شود که  حناچی شهردار تهران به ما اعلام کرد این قضیه در حال حل شدن است.

وی با اشاره به اینکه درباره سرانجام این موضوع باید از پیروز حناچی سوال شود، گفت: افتتاح‌های ایستگاه‌های جدید مدنظر شهرداری است و امیدواریم با پول اوراق مشارکت هر چه سریع‌تر این موضوع اجرایی شود.

رئیس شورای شهر تهران به مسأله آلودگی هوا در پایتخت اشاره کرد و گفت:‌جلسه هم‌اندیشی صبح امروز با حناچی و بخش زیادی از تذکرات اعضای شورای شهر در صحن امروز مربوط به این موضوع بود. استفاده از حمل و نقل عمومی در کاهش آلودگی هوا مؤثر است البته باید قوانین هوای پاک اجرا شود و کاهش مصرف سوخت هم مدنظر دست‌اندرکاران قرار گیرد.

هاشمی گفت: ما امروز بیش از یک و نیم ساعت در شورای شهر در زمینه آلودگی هوا مباحثی را مطرح کردیم ولی باید توجه داشت که داده‌های صحیحی در مورد موضوعات مرتبط با آلودگی هوا به دست ما نمی‌رسد و از طرفی نیز اختیارات کافی برای مقابله با این معضل نداریم. تنها می‌توانیم در حد تذکر عمل کنیم و پیگیری انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد:‌همچنین اطلاعات دقیق در مورد مصرف مازوت و نوع گازوئیل و میزان آن به شورای شهر داده نمی‌شود و ما بر اساس شاخص‌هایی که از شرکت کنترل کیفیت هوا داریم اعلام می‌کنیم که هوا چقدر آلوده است و این شرایط مشابه آماری است که در مورد فوتی‌های کرونا از بهشت‌زهرا (س) می‌دادیم.

 

با این وجود طی روزهای گذشته مسئولان باز هم سعی کرده‌اند توپ را در زمین مردم بیاندازند و سخن از کاهش درجه دمای منازل برای کنترل آلودگی و یا کاهش استفاده از خودروهای شخصی بزنند. و پیروز حناچی شهردار تهران از شهروندان خواست با کاهش یک درجه‌ای دمای منازل، مصرف گاز خانگی را به میزان ۱۰ درصد کاهش می‌دهد و در بهبود وضعیت هوا مؤثر است.

باید منتظر ماند دید آیا دولت برای ریه‌های شهروندان مسکن موقتی تعطیلی را تجویز می‌کند و یا به آسانی از کنار این معضل هم می‌گذرد.