کد خبر: 193585

افزایش فقر، مهمترین چالش اقتصاد جهان در ۲۰۲۰

 سخنگوی کرملین در یک مصاحبه تلویزیونی به تبعات بحران کرونا در جهان اشاره و تأکید کرد که مسائل اقتصادی و افزایش فقر از جمله مهمترین چالش‌های سال ۲۰۲۰ است.
اتاق خبر 24

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در یک مصاحبه تلویزیونی به تبعات بحران کرونا اشاره و تأکید کرد که مسائل اقتصادی و افزایش فقر از جمله مهمترین چالش‌های سال 2020 در جهان بوده است.

سخنگوی کرملین در پاسخ به این سؤال که چالش‌های اصلی سال 2020 علاوه بر ویروس کرونا چه‌چیزهایی است، گفت: اقتصاد و همه چیز مربوط به آن، فقر در سراسر جهان در حال افزایش است.

پسکوف گفت: ما حتی در مورد تأثیری که این (ویروس) بر کشورهای فقیر خواهد گذاشت صحبت نمی‌کنیم، گرسنگی در آنجا وجود دارد.

وی افزود: البته که همه ما به این موضوع فکر می‌کنیم که؛ آیا این آخرین همه‌گیری است؟ آیا این آخرین ویروس کرونا است؟ این چالش‌هایی است که ما با آن روبه‌رو هستیم.

طبق پیش‌بینی سازمان توسعه و همکاری اقتصادیOECD، تولید ناخالص داخلی جهانی در سال 2020 به‌دلیل شیوع ویروس کرونا 4.2 درصد کاهش خواهد یافت.

به‌گفته وزارت توسعه اقتصادی روسیه، تولید ناخالص داخلی روسیه احتمالاً 3.8 درصد در سال 2020 کاهش می‌یابد و در سال 2021 رشد 3.3درصدی پیش‌بینی می‌شود.

پیش از این، ماکسیم رشتنیکوف، رئیس این وزارتخانه اعلام کرده بود که روسیه ممکن است تا سه‌ماهه سوم سال آینده به سطح قبل از بحران کرونا برسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم