کد خبر: 193476

حملات هکری اخیر تاثیر منفی بر دولت‌های فدرال و محلی دارد

 آژانس امنیت سایبری آمریکا اعلام کرد که حملات سایبری و جاسوسی اخیر در حال تاثیرگذاری منفی بر دولت‌های فدرال و محلی است.
اتاق خبر 24

آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا با انتشار بیانیه‌‍‌ای در وبگاه خود اعلام کرد: حملات سایبری و هکری که اوایل ماه جاری به طور علنی فاش شد، تاثیر منفی بر عملکرد دولت های محلی و فدرال داشته است.

بر اساس این گزارش، هکرها با استفاده از شرکت فناوری سولارویندز توانسته‌اند به شبکه های دولت فدرال نفوذ کنند و به گفته آژانس امنیت سایبری آمریکا، این حملات تاثیر منفی بر شبکه های دولت فدرال، دولت های ایالتی و محلی داشته است. این حملات سایبری همچنین تاثیر منفی گسترده‌ای بر زیرساخت های حساس و مهم شرکت های بخش خصوصی آمریکا داشته است.

آژانس امنیت سایبری آمریکا هفته گذشته اعلام کرده بود که نهادهای دولتی، زیرساخت های مهم و شرکت های بخش خصوصی از جمله نهادهایی هستند که به شدت از این حملات سایبری آسیب دیده‌اند. آژانس امنیت سایبری قبلا اشاره ای به خسارات وارد شده به دولت های ایالتی و محلی نکرده بود.

تاکنون تنها تعداد کمی از نهادهای دولت فدرال رسما تایید کرده‌اند که از حملات سایبری آسیب دیده‌اند.

آژانس امنیت سایبری آمریکا حاضر نشده است تا توضیحات و جزئیات بیشتری را درباره نهادهای محلی و ایالتی که از این حملات آسیب دیده‌اند، منتشر کند.

مقام های آمریکایی بر این باورند که روسیه عامل اصلی حملات هکری و سایبری اخیر علیه نهادهای فدرال و دولتی ایالات متحده است. روسیه این ادعا را رد کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز سکوت خود درباره حمله سایبری شرکت Solarwinds به چندین دپارتمان دولتی آمریکا را شکست و به جای متمرکز شدن بر روسیه، احتمال نقش چین در این حملات را مطرح کرد.

البته ترامپ در حالی رسانه‌ها را مسئول اصلی نام بردن از روسیه در قضیه حملات سایبری به نهادهای فدرال و شرکت‌های آمریکایی معرفی کرده است که چندین نفر از مقامات بلندپایه دولت خود او از جمله «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه چنین اتهامی را علیه روسیه مطرح کرده‌اند؛ اتهامی که روسیه قاطعانه آن را رد کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم