کد خبر: 193398

دعواهای صوری شاخ‌های مجازی "قمارباز"

 دعواهای صوری یکی از اقدامات گردانندگان و تبلیغ‌کنندگان سایتهای شرط‌بندی و قمار برای افزایش و جذب فالووهای خود است و این افراد با حاشیه‌سازی و جنجال‌آفرینی دروغین در فضای اینستاگرام تعداد فالوورهای خود را افزایش می‌دهند.
اتاق خبر 24

سایتهای قمار و شرط‌بندی در سراسر دنیا کاربران زیادی را به خود جذب کرده و با سوء‌استفاده از کاربران، درآمدهای میلیونی و میلیاردی را نصیب گردانندگان خود می‌کند.

این سایتها به نحوی برنامه‌ریزی شده‌اند که کاربران را وسوسه می‌کند و کاربر پس از یک مرتبه برنده شدن در یک بازی، ترغیب می‌شود که در بازی‌های دیگر شانس خود را دوباره امتحان کند که این امر با توجه به ریسک بالایی که دارد می‌تواند کاربر را یک باره از اوج به زیر بکشاند.

عمده شعارهای تبلیغاتی توسط سایتهای شرط‌بندی و قمار با عناوینی همچون "پولدار شدن آسان است" یا "چند برابر کردن پول" صورت می‌گیرد و گردانندگان این سایتها با تبلیغات در فضای مجازی مخصوصاً شبکه‌های اجتماعی، نوجوانان ‌و جوانان را به دام می‌اندازد.

افراد با ورود به این قبیل سایتها، به طمع به دست آوردن پول بیشتر ترغیب شده تا برد خود را افزایش داده یا باخت خود را جبران کنند که در نهایت باعث گرفتار شدن بیشتر آنها در دام گردانندگان این سایت‌ها می‌شود و نتیجه‌ای جز اعتیاد به قمار و شرط‌بندی ندارد.

گردانندگان سایتهای قمار و شرط‌بندی به‌صورت حساب شده شرکت‌کنندگان در این سایتها را با اندکی سود تطمیع کرده تا مبالغ بالاتری را برای ادامه فعالیت خود سرمایه‌گذاری کنند تا در فرصت مناسب تمام سرمایه قربانی را بالا بکشند.

بیشتر گردانندگان و تبلیغ‌کنندگان این سایتها در کشور ترکیه قرار دارند و توسط افرادی به نام فرشید و سعدالله امیرشقاقی (پدر و پسر) نیز مسیر خطی و هدایت آنها تعیین می‌شود.

فرشید امیرشقاقی ملقب به "مونتیگو" پسر سعدالله امیرشقاقی است؛ او به همراه پدرخود مالکیت سایتهای شرط‌بندی‌ "بت‌ بال" را به عهده گرفته‌اند و به احتمال زیاد، طراحی سناریوی کسب شهرت مهره‌های خود است.

در همین راستا یکی از اقدامات گردانندگان و تبلیغ‌کنندگان سایتهای شرط‌بندی و قمار برای افزایش و جذب فالووهای خود، دعواهای صوری است که بین همدیگر راه می‌اندازند.

به طور مثال هر از چندگاهی دعواهای صوری بین افرادی همچون پویان مختاری، نیلی افشار، تتلو، دنیا جهانبخت، ندا یاسی، میلاد حاتمی، داوود هزینه و ساشا سبحانی روی می‌دهد که هیچ کدام از این دعواها و فحاشی‌های مجازی، واقعی نبوده و تنها و تنها برای جذب بیشتر مخاطب و رسیدن این افراد به پولهای کثیف به دست آمده از سایتهای شرط‌بندی‌شان است.

این افراد با حاشیه‌سازی و جنجال‌آفرینی دروغین در فضای اینستاگرام تعداد فالوورهای خود را افزایش می‌دهند تا بتوانند افراد بیشتری را به قمار آنلاین آلوده کنند، هر چند که مشخص شده که عمده این جنجالها ساختگی و برای افزایش بیشتر مخاطب است.

البته با این تفاسیر باید توجه داشته باشیم کسی که قمار می‌کند، در یک باتلاق پرتاب می‌شود، قمارکننده برای جبران باختهای قبلی خود، مجدداً پول وارد این سایتها می‌کند، افراد عامدانه و آگاهانه به سمت آن کشیده می‌شوند اما ثروت‌آفرینی به دنبال نخواهد داشت.

با توجه به مجرمانه بودن این سایتها، در صورت برنده شدن اعضاء، هیچ تضمینی برای دریافت جایزه یا پول وجود ندارد، در بیشتر موارد مدیران چنین سایتهایی اقدام به مسدود‌سازی حساب کاربری افراد می‌‌کنند که پس از آن کاربران هیچگونه دسترسی به حساب کاربری خود ندارد و تمام سرمایه خود را به‌راحتی از دست خواهند داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم