کد خبر: 193392

سلبریتی‌ها داغدار روح الله زم شدند!

باید با سلبریتی هایی که به قسمتی از پازل اقدامات ضدامنیتی دشمن تبدیل شده‌اند برخورد شود. آنهایی که قصد دارند با واکنش‌های اینچنینی هزینه برخورد با ‌اشرار را بالا ببرند و برای مزدوران و عوامل تروریستی خود حاشیه امن بسازند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

یادمان نرفته که چندی پیش بود که یکی از دانشمندان هسته‌ای کشورمان را مظلومانه در خیابان‌های تهران به شهادت رساندند اما دریغ از پست یا استوری سلبریتی‌هایی که همیشه درباره هرچیزی اظهارنظر می‌کنند. شهیدی که نقش مهمی در پیشبرد برنامه‌های علمی و هسته‌ای کشورمان داشت.

چرا سلبریتی‌ها در برابر شهید هسته‌ای سکوت کرده‌اند؟

همان سلبریتی‌هایی که  از اتهامِ اشخاصی همچون برادران افکاری و نسرین ستوده خبری ندارند و فقط در محافل‌شان و صفحات شخصی‌شان، افکارِ مردم را بازیچه خودشان قرار می‌دهند. البته این روزها کاربران مجازی دیگر، فریبِ هر نوع اظهارنظری را نمی‌خورند. مثلاً جایی که از یک جاسوسی دفاع شود که در مقاطعی کشور را دچار اغتشاش و ناامنی کرد. حالا عده‌ای از همین سلبریتی‌ها با تسلیت به خانواده این جاسوس، اعلانِ عزا می‌کنند. 

این گروه از سلبریتی‌ها با اهدافی خاص  واردِ این جریان‌ها می‌شوند. آن‌ها  در نوشتن این پیام‌های تسلیت، همیشه می‌گویند از مسائل سیاسی و اتفاقات پیرامونی‌اش آگاهی ندارند و فقط قصد همدردی دارند. چرا اینجا همدردی و زمانِ شهادت یک نخبه ارزشمند کشور، ترجیح می‌دهید سکوت کنید!

چرا همین خانم‌های بازیگر که الان به پدر "روح‌الله زم" تسلیت می‌گویند در موضوعِ تخصصی خودشان، یعنی سینما موضع نشان نمی‌دهند که این روزها خالی از محتوا شده و دستمزدهای نجومی بازیگرانش، بسیاری از تهیه‌کنندگان کاربلد و دست‌اندرکاران امر را ورشکسته و درمانده کرده است. پول‌های بادآورده و سرمایه‌های مشکوکی که هر روز بیشتر می‌شوند و پولشویی که بسیاری از دلسوزان فرهنگ و هنر درباره‌اش صحبت می‌کنند. 

ساده‌ترین پاسخ این است که آن‌ها سواد و علم تخصصی پرداختن به فرم و شکل و محتوای سینما را ندارند.

سلبریتی‌هایی که موضع‌گرفتن برایشان حد و مرزی ندارد؛ روزی با یک حرفِ نسنجیده در برنامه‌ای خانگی باعث دعوای قومیتی می‌شوند، روزی از دوقلوهای "پایتخت" حمایت کورکورانه‌ای می‌کنند و امروز هم به حمایت از جاسوس امنیتی، داغدار "روح‌الله زم" می‌شوند.

سلبریتی‌هایی که پادوی غربی‌ها شدند

پس از اعدام «نیمازم» گرداننده کانال آمد نیوز میترا حجار در صفحه اینستاگرام خود نوشت: سالها پیش به مراسم افطار یکی از مسئولین دعوت شده بودم، من خیلی آدم جمع نیستم و حتی‌المقدور سعی می‌کنم از حضور در مراسم اجتناب کنم، اما آن زمان فکر می‌کردم شاید فرصتی پیش بیاید که با آن شخص در مورد قانون حمایت از حیوانات صحبت کنم.

آیا وقت آن نرسیده که سیمای جمهوری اسلامی در مقابل چنین عملیات روانی وسیعی توسط میکروسلبریتی‌ها اقدام به تهیه یک لیست سیاه کند؟

این فرصت پیش نیامد، اما در طول مراسم ذهن من درگیر غذاهای فراوان و رنگارنگی بود که روی میزها بود و فکر می‌کردم که پسماند این همه غذا چه می‌شود؟ طاقت نیاوردم و با مسئول پذیرایی سالن صحبت کردم و قرار شد که بعد مراسم منتظر بمانم و غذاها را تحویل بگیرم؛ ۱- به دلیل کاهش حجم پسماندِ تر ۲- غذا دادن به حیوانات گرسنه. (طبق مصوبه وزارت بهداشت نمی‌شود ته‌مانده غذاها را به دلیل غیر بهداشتی بودن برای اطعام مساکین استفاده کرد.)

مراسم تمام شد و همه رفتند، چندتایی از همکاران من ازین حرکت خیلی ناراحت شدند و حتا به من گفتند که من آبرویشان را بردم ولی من منتظر ماندم که ته مانده غذاها را بگیرم. آخرین نفر حاج آقا زم سر رسید و خیلی کنجکاو شد که من چه کار می‌کنم. وقتی برایش توضیح دادم خیلی خوشش آمد. آن شب در کانال تلگرام‌اش مطلبی برای من نوشت که یکی از دوستان برای من فرستاد. برای من خیلی دلگرم کننده بود نه به این خاطر که از هوش و ذکاوت من تعریف کرده بود بلکه بیشتر به این خاطر که او نسبت به من «بی‌تفاوت»نبود. امروز صبح وقتی خبر اعدام فرزندش را خواندم احساس کردم که من هم نمی توانم نسبت به مرگ فرزند او بی‌تفاوت باشم.

این حکم مرا خیلی ناراحت کرد. من نه از منظر سیاسی، امنیتی، قضایی یا عقیدتی، بلکه از منظر انسانی فکر می‌کنم یک فرزند “برای پدر و مادرش” هرچقدر هم ناخلف باشد، جگرگوشه ‌آنهاست و با همه اشتباهاتش هنوز کورسوی امیدی در دل‌شان هست که به “راه راست” برگردد.

در ادامه این پست کتایون ریاحی نوشت: درود بر تو و دل بزرگت و رحمت بررفتگان و تسلیت به حاج آقا زم و همسرشان.پوشش مخالف‌خوانی و اخبار کتایون ریاحی در کانال آمدنیوز

این حمایت و تسلیت از «نیمازم» گرداننده کانال آمد نیوز چندان جای تعجب ندارد. وقتی به آرشیو خبری آمدنیوز  مراجعه می‌کنیم اخبار حمایتی از پست‌های کتایون ریاحی و حضور میترا حجار در چالش‌های مختلف به وفور قابل دسترسی است.

میترا حجار سال ۲۰۰۶ در یک اپیزود از سریال «اسمیت» بازی کرد و سال ۲۰۰۹ جلوی دوربین گابریل اسکات در فیلم «استلینای آبی» رفت. هر دو تولید کشور آمریکا هستند. او تجربه موفقی از همکاری‌های خارجی‌اش نداشت سریال «اسمیت» از مجموعه‌های پرطرفدار آمریکایی است اما حضور حجار به‌اندازه‌ای نبود که بتواند عرض‌اندام کند. فیلم «استلینای آبی» هم به دلیل کیفیت پایینش دیده نشد و طبعاً بازیگر آن نیز به چشم نیامد. البته حجار در این فیلم حضوری کمرنگ داشت و عامل مضاعفی بر ندیده شدنش بود.

حجار حالا مدتی است که به لطف رافت نظام اسلامی، بار دیگر در محصولات سینما و تلویزیون داخل هم حضور دارد.

 

اقدام این دو بازیگر در حالی است که آنها هیچ واکنشی به ‌ترور شهید فخری‌زاده در دو هفته گذشته نشان ندادند!

باید با سلبریتی هایی که اینگونه به قسمتی از پازل اقدامات ضدامنیتی دشمن تبدیل شده‌اند برخورد شود. آنهایی که قصد دارند با واکنش‌های اینچنینی هزینه برخورد با ‌اشرار را بالا ببرند و برای مزدوران و عوامل تروریستی خود حاشیه امن بسازند.

 

منابع:

تسنیم

مشرق