کد خبر: 193383

سخنگوی وزارت بهداشت: ‌از پیک سوم کرونا گذر کردیم

 معاون وزیر بداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر تدوم طرح شهید سلیمانی در استان‌ گفت: مازندران از پیک سوم کرونا گذر کرد.
اتاق خبر 24

سیما سادات لاری امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا مازندران با بیان اینکه شاهکاری بود که مازندران وارد پیک سوم نشد، اظهار داشت: از نقاط قوت مبارزه با کرونا در مازندران، مدیریت استاندار و مشارکت همگانی است.

وی هدف از اجرای طرح شهید سلیمانی را مشارکت دادن گسترده و فراگیر مردم در مقابله با کرونا و مطالبه‌گری جامعه دانست و افزود: شناسایی، ایزولاسیون و قرنطینه کردن بیماران از جمله اهداف اصلی این طرح است.

لاری با اشاره به اینکه هرچه مردم بیشتر در کنار وزارت بهداشت و نیروهای عمل کننده باشند، توفیق بیشتر و سریع تر حاصل می‌شود، تصریح کرد: روند مقابله با کرونا با دستور مقام معظم رهبری و ایجاد قرارگاه؛ متحول شده است.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه نظارت ما اکنون در کشور بر اجرای طرح‌های مقابله با کرونا سه برابر شده است، افزود: مازندران در زمینه نظارت بر اجرای طرح های مقابله با کرونا بسیار خوب برنامه ریزی کرده و در طول روند مقابله با کرونا در اجرای برنامه ها پیشرو بوده است.

وی با بیان اینکه هرچه افراد مثبت زودتر شناسایی و جدا شوند؛ توفیق بیشتری به همراه خواهد داشت، گفت: اجرای این طرح یکی از بهترین مسیرهای نجات در این راستا بوده و مردم باید نسبت به اهمیت و ضرورت طرح شهید سلیمانی اقناع شوند؛ صدا و سیما می‌تواند با برنامه‌های آگاهی بخش؛ اعتماد مردم را به این طرح به عنوان یک طرح کارآمد و نجات بخش جلب کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم