کد خبر: 193332

دستاورد دوران تحریم

خلبان هادیان گفت: جمهوری اسلامی ایران به لطف خدا و علی‌رغم همه سنگ‌اندازی‌ها و تحریم‌های دشمنان، به فناوری پیچیده شبیه‌سازها دست یافته است.
اتاق خبر 24

 امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: نیرو‌های مسلح به ویژه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با توجه به سیاست حاکم بر نظام در بحث اقتصاد مقاومتی به ویژه در مباحث دفاعی کشور با هدف قطع وابستگی به خارج و نگاه به ظرفیت‌ها و داشته‌های داخل کشور، عملکرد بسیار خوبی داشته است. بخشی از دستاورد‌های حوزه دفاعی در بدنه نیرو‌های مسلح به ویژه ارتش و سپاه در نمایشگاه‌های مختلف به سمع و نظر مردم می‌رسد، امروز نظام جمهوری اسلامی در بحث تولید محصولات دفاعی در لبه فناوری قرار دارد، این فناوری در دنیا بالاترین طبقه‌بندی را دارد و معمولا از پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز برخوردارند. با بهره مندی از جوانان متخصص و نخبگان سطح ارتش و به ویژه در نیروی هوایی ارتش، جهاد خودکفایی، دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و شرکت‌های دانش بنیان در فضای تعاملی فعال هستند و با محوریت وزارت «دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح» در حوزه صنایع دفاعی، وضعیت مطلوب و ارزشمندی داریم.

وی افزود: روند ساخت هواپیما در ایران اسلامی با تولید پرستو آغاز شد؛ و در مراحل بعد ساخت هواپیما‌های آذرخش و تندر در دستور کار قرار گرفت و امروز هم در کنار ساخت جت آموزشی یاسین، صاعقه و جنگندۀ کوثر تولید شده است و ان‌شاءالله به حول و قوه الهی این مسیر ادامه دارد. معدود کشور‌هایی با عنایت به برخورداری از صنایع و زیر ساخت مورد نیاز در حوزه ساخت هواپیما در جهان مطرح هستند، در مجموع می‌توان گفت صنایع هوانوردی فناوری مادر است. آذرخش، صاعقه، جت آموزشی یاسین و جنگندۀ کوثر با اجرای عملیات در رزمایش‌های مختلف و رژه در مناسبت‌ها به عنوان تکه‌های پازل اقتدار دفاعی ایران برای دنیا به ویژه دشمنان نظام جمهوری اسلامی این معنا را دارد که ما در لبه فناوری دفاعی ایستاده‌ایم و حرکت می‌کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم