کد خبر: 193258

احتمال بروز سیل در تهران چقدر است؟

مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: از سوی سازمان هواشناسی اعلام شده است که بارش برف و باران سنگینی خواهیم داشت و امسال ترسالی خواهد بود اما احتمال سیل در پایتخت خیلی کم است.
اتاق خبر 24

سال گذشته در هنگام بارش برف و باران در برخی مناطق شهروندان دچار مشکل شدند. هواشناسی اعلام کرده است امسال وضعیت بارش ها خوب است و احتمال دارد بارش های سنگینی داشته باشیم.

در خصوص اقدامات شهرداری در زمینه برف روبی، لایروبی انهار، مسیل ها، خرید تجهیزات برف روبی، برف تکانی درختان، بروز سیل و... با علی‌اصغر عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران  به گفت‌وگو نشستیم.

با توجه به اینکه سازمان هواشناسی اعلام کرده است در چند روز آینده در تهران برف و باران زیادی می‌بارد، چه تدابیری اندیشیده‌اید که شهرداری غافلگیر نشود و شهروندان هم دچار مشکل نشوند؟

برنامه ریزی برای روزهای برفی و بارانی/باید شهروندان از این نعمت الهی لذت ببرند

یکی از مهمترین موضوعات، بارش برف و باران است. مردم از دیرباز خاطراتی در خصوص باران و برف دارند که در گذشته‌های دور سیل آمده و خسارت‌هایی بر جای گذاشته است و یا برف‌های سنگینی که برای شهروندان مشکلات ترددی به همراه داشته است،‌ اما در حال حاضر وقتی بارش برف و باران را داریم، علاوه براینکه شهروندان باید از این رحمت الهی لذت ببرند، ما هم متولی اصلی در شهرداری برای موضوع بارش باران و برف هستیم تا مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود. در حال حاضر هم آمادگی داریم و تمهیدات لازم اندیشیده شده است که هم شهروندان از برف و باران لذت ببرند و هم شهرداری بتواند به خوبی خدمات بدهد. 

پیروز حناچی شهردار تهران در خصوص بارش برف و باران در شهریور امسال دستورالعملی  به مناطق 22 گانه شهرداری تهران و سازمان های مرتبط در این زمینه اعلام کرد، در این باره توضیح می دهید؟

ابلاغیه به تمامی سازمان ها و مناطق درگیر با بارش برف و باران/سال گذشته در هنگام برف برخی شهروندان دچار مشکل شدند

شهردار تهران در شهریور سال جاری دستورالعملی در خصوص بارش برف و باران به مناطق بیست و دوگانه اعلام کرد تا مشکلی در هنگام بارش‌ها ایجاد نشود. سال گذشته شاهد بودیم که در برخی از مناطق شمالی در هنگام ریزش برف، شهروندان دچار مشکلات زیادی شدند. 

تأکید بر مدیریت یکپارچه/ جلوگیری از مشکلات در زمان بارش باران و برف 

دقیقا در شهریور امسال پیروز حناچی دستورالعملی را به مناطق بیست و دوگانه و حوزه‌های درگیر در امر بارش باران و برف اعلام کرد و تأکید بر مدیریت یکپارچه در این زمینه داشتند و اینکه پیشگیری از مخاطرات صورت گیرد تا مشکلاتی در زمان بارش باران و برف نداشته باشیم.

بارش باران و برف مختص یک منطقه نیست، همه شهر درگیر می‌شود

ببینید! تهران بیست و دو منطقه دارد و بارش باران و برف مختص یک منطقه نیست، همه شهر درگیر می‌شود. اگر میزان بارندگی بیشتر باشد همه شهر درگیر می‌شود. شهردار تهران هم بخشنامه‌ای زده تا ستاد و مناطق، تدابیر لازم را در این زمینه انجام دهند.

آیا ستادهای برف روبی به خصوص در مناطق کوهستانی تهران ایجاد شده و تجهیزات لازم را دارند تا در هنگام برف سنگین دچار مشکل نشوند؟

ستادهای برف‌روبی تشکیل شده و دستورالعمل‌ها را ابلاغ کرده‌ایم.تجهیزاتی خریداری شده تا در هنگام بارش ها دچار مشکل نشویم.

آیا با نهادهای بیرون شهرداری تهران همانند شرکت آب و فاضلاب، هواشناسی و پلیس هماهنگی های لازم برای زمان بارش ها صورت گرفته است؟

هماهنگی با تمامی نهادهای بیرون شهرداری که در بارش ها دخیل هستند

منبع: خبرگزاری ایرنا