کد خبر: 193256

وزارت دفاع برنامه‌هایی برای فروش محصولات دفاعی دارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه امنیت بومی با دقت بسیار زیادی برقرار شده است، گفت: تجهیزات ساخت مجموعه وزارت دفاع هم استاندارد بسیار خوبی دارد و هم روی لبهٔ فناوری حرکت می‌کند.
اتاق خبر 24

 با اشاره به رفع محدودیت‌های تسلیحاتی ایران، گفت: تحریم‌های تسلیحاتی از آنجایی که ما به اوج خودکفایی در ساخت تجهیزات مورد نیاز نیروی دریایی رسیدیم دیگر هیچ تأثیری ندارد.

 

وی افزود: یعنی اگر بیشتر شود اصلاً مهم نیست و اینگه بگوئیم برداشته شود امروز هیچ فایده‌ای برای ما ندارد؛ اگرچه از قبل هم فایده نداشت چون حتماً امنیت کشوری که پرچم‌دار یک نظام حکومتی الگو در جهان است، امنیت بومی برای آن حائز اهمیت است.

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این امنیت امروز با دقت بسیار زیادی برقرار شده است و تمام تسلیحات‌مان را خودمان می‌سازیم و اصلاً مهم نیست که دیگران چیزی برای عرضه دارند یا نه.

 

وی ادامه داد: استاندار تجهیزات ما بسیار بالاست؛ توانایی‌های بسیار خوبی داریم و نیازهای ما را به طور کامل پاسخ می‌دهد.

 

دریادار خانزدای اظهار داشت: اینکه به دیگران چیزی[محصولات دفاعی] بفروشیم این در حوزه مجموعه وزارت دفاع است و  حتماً آنها برنامه‌هایی برای این کار دارند چون تجهیزات ساخت مجوعه وزارت دفاع هم استاندارد بسیار خوبی دارد و هم روی لبۀ فناوری حرکت می‌کند.

 

وی گفت:  این موضوع[خرید محصولات دفاعی از ایران] به آن می‌گردد که چقدر در کشورهای آزاده جهان اراده وجود دارد که به تسلیحات آمریکایی که امنیت جزر و مدی(امنیت غیر پایدار) دارد، «نه» بگویند و به سوی خرید تسلیحات ما حرکت کنند.

منبع: میزان