کد خبر: 193253

آمریکا یک شرکت چینی را به دلیل همکاری با ونزوئلا تحریم کرد

ایالات متحده شرکت ملی صادرات و واردات الکترونیک چین را به دلیل همکاری با دولت ونزوئلا تحریم کرده است.
اتاق خبر 24

وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: شرکت ملی صادرات و واردات الکترونیک چین از تلاش های دولت نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا برای لطمه زدن به دموکراسی حمایت کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا افزود: این شرکت چینی از تلاش های دولت مادورو برای محدود کردن سرویس اینترنت و جاسوسی دیجیتال و عملیات سایبری علیه مخالفان سیاسی حمایت کرده است.

استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ایالات متحده از هدف قراردادن هر کسی که به سرکوب عزم دموکراتیک مردم ونزوئلا و سایر مردم در سراسر جهان کمک می کند، ابایی نخواهد داشت.

وزارت خارجه ونزوئلا نیز این اقدام دولت آمریکا را غیرقانونی ارزیابی کرد و با انتشار بیانیه‌ای گفت: این اقدام با هدف منزوی کردن ونزوئلا و ایجاد مشکلات بیشتر برای مردم این کشور است.

این شرکت چینی هنوز نسبت به تحریم های آمریکا واکنشی نشان نداده است.

وزارت خزانه داری آمریکا افزود: این شرکت چینی از سال 2017 تاکنون از دولت ونزوئلا حمایت کرده و نرم افزارها، آموزش لازم و متخصصان فنی را برای شرکت های وابسته به دولت ونزوئلا فراهم کرده است.

واشنگتن در ژانویه 2019 میلادی خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور این کشور به رسمیت شناخته و تحریم های شدید سیاسی و اقتصادی را علیه دولت قانونی مادورو اعمال کرده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا