کد خبر: 193226

کاهش ۷۰ درصدی تردد‌های شبانه در پایتخت

سردار رحیمی درباره آخرین وضعیت اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی توضیحاتی داد.
اتاق خبر 24

 سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت درباره اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی اظهار کرد: در تمام طول روز بالغ بر ۵۰ درصد کاهش تردد در سطح شهر را داریم.

وی افزود: ترددهای شبانه ۷۰ درصد کاهش یافته است.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: در مترو ۹۵ تا ۹۸ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند.

سردار رحیمی با بیان اینکه همکاران من در مبادی ورودی و خروجی درون شهری و برون شهری حضور دارند، گفت: در مبادی ورودی و خروجی شهر تهران ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش تردد داریم.

وی افزود: اصناف و کسبه بالای ۹۰ تا ۹۵ درصد دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و اگر تخلفی هم از سوی این قشر صورت می‌گیرد مربوط به حاشیه شهرها است.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: نگاه ما همراهی و مدارا است، البته در برخی از موارد بعضی از اصناف و کسبه برای انجام کاری ضروری کرکره مغازه خود را بالا می‌دهند که سعی کردیم همراهی کنیم اما همچنان باید همه همکاری کنند.

سردار رحیمی در پاسخ به این سوال که در برخی از خیابان‌ها برخی از مغازه‌ها فعال و در حال عرضه کالا هستند و پلیس چه اقداماتی را در این زمینه انجام می‌دهد؟، گفت: بیشتر بار کار از جمله اعمال محدودیت‌های تردد، اجرای فاصله گذاری اجتماعی، کنترل تردد درون شهری و برون شهری بر عهده پلیس است، لذا با راه اندازی بیش از ۹۰ تیم گشتی در سطح شهر تهران در بسیاری از موارد نیروهای ما تذکرهای لازم را ارائه داده و در بعضی موارد هم واحدهای متخلف پلمب شدند.

وی افزود: البته در این میان تیم‌های ترکیبی پلیس، تعزیرات، بهداشت و اصنفاف مستقیما نظارت کرده و تذکرهای لازم را ارائه می‌دهند.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: طرح محدودیت‌های جدید کرونایی را روز و شب کنترل و اجرا می‌کنیم.

سردار رحیمی گفت: در طول شب در سطح شهر تهران ۱۲۰ ایستگاه ایست و بازرسی گذاشتیم و به علت خلوت شدن معابر و برای تأمین امنیت شهروندان و اجرای محدودیت‌های جدید تردد، معابر را کنترل می‌کنیم.

وی افزود: دوربین‌های پلیس از ساعت ۹ شب اعمال قانون می‌کنند و فقط خودروهای استان‌های تهران و البرز در این دو هفته اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی، اجازه تردد دارند و اعمال قانون نمی‌شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا