کد خبر: 193175

کاهش بی سابقه نرخ ارز و طلا نسبت به ۴ ماه گذشته

در اولین هفته آذر ۹۹ با شروع تعطیلات ۲ هفته‌ای اصناف نرخ سکه و ارز با کاهش شدیدی مواجه شد، اما بازار سرمایه شاهد سبز پوش شدن برخی از نمادهایش بود.
اتاق خبر 24

اولین هفته آذر ۹۹ مصادف با اجرای تعطیلات ومحدودیت های ۲ هفته ای کرونا بود که طبق اعلام ستاد ملی  مقابله با کرونا برخی از اصناف از جمله طلا و جواهرات به منظور مدیریت و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به مدت ۲ هفته تعطیل است البته ساعات کاری و تعداد افرادی که در صرافی ها فعالیت دارند نیز کاهش یافت.

بازار ارز و طلا نیز در این هفته با کاهش چشمگیر قیمت همراه بود به طوری که سکه به کانال ۱۰ میلیون تومانی برگشت و دلار هم در پله ۲۵ هزار تومانی ایستاد.

بازار سرمایه بر خلاف دیگر بازار های مالی با رشد شاخص همراه بود به طوری که  در اولین روز هفته شاخص کل بورس با رشد ۲۵ هزار واحدی وارد کانال یک میلیون و ۳۷۰ هزار واحدی شده بود و در آخر هفته با رشد ۶ هزار واحدی روی پله یک میلیون و ۳۶۴ هزار واحدی قرار گرفت.

یورو در کانال ۲۹ هزار تومانی قرار گرفت 

بازار ارز در اولین هفته آذر ۹۹  با کاهش قیمت مواجه شد به طوری که دلار و یورو با کاهش بیش از یک هزار تومانی  به ترتیب از قیمت ۲۵ هزار و ۹۵۰ تومان و ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان به نرخ ۲۴ هزار و ۷۵۰ تومان و ۲۹ هزار و ۵۵۰ تومان رسید.

بورس در آینده به تعادل می رسد/ قیمت بی سابقه ارز و طلا نسبت به 4 ماه گذشته

نمودار قیمت دلار در اولین هفته آذر 99

سکه یک میلیون تومان ارزان شد

بازار طلا و سکه نیز همسو  با نرخ ارز کاهش قیمت را تجربه کرد و سکه از قیمت ۱۲ میلیون تومان به مبلغ ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار در ابتدای هفته با نرخ یک میلیون و ۱۲۱ هزار تومان داد و ستد شد و در آخرین معاملات هفته به قیمت یک میلیون  و ۴۶ هزار تومان کاهش یافت.

منبع: خبرگزاری ایرنا