کد خبر: 193124

پناه بردن به جادوگران و رمالان برای حل مشکلات

امروزه بسیاری از افراد برای کسب درآمد اقدام به رمالی و فال‌گیری و تلکه کردن جیب مردم می‌کنند.
اتاق خبر 24

رمالی، فال بینی یا کف بینی از زمان‌های گذشته اقدامی بوده که به سهولت در بین شهروندان رویت می‎شده و اکنون نیز این موضوع با گسترش جوامع و ابزار‌های رمالان نیز پر و بال قابل توجهی به خود گرفته است.

اقدامی که با علوم غریبه و قوای خفیه در هم تنیده و از سال‌های اولیه تمدن و با گذشت زمان به حال حاضر رسیده و عده‌ای مدعی فال‌گیری و آینده بینی و همچنین بخت گشایی در امور دیگران هستند.

آن ها اغلب بر این باور هستند که برای بخت گشایی، خوش شانسی و سایر مواردی که به نفعشان است، باید به سراغ رمالان، جادوگران و دعانویسان بروند تا گره از زندگیشان باز شود و به همین دلیل است که شاهد فعالیت و رونق کسب و کار رمالان و فال گیران هستیم.

اینکه تا چه میزان راستی و درستی گفته‌های فال‌گیر‌ها صحت دارد، نامعلوم و گنگ است، اما عده‌ای به بهانه کسب درآمد پا به این راه گذاشته و برای خود لقمه چرب و نرمی را گرفته و از قضا پول خوبی هم در این بین به جیب می‌زنند.

این روز‌ها با گسترش فضای مجازی شاهد فعالیت صفحه‌های تبلیغ کار فال‌گیر‌ها و رمالان هستیم، افرادی که با استفاده از ابزار آلاتی مانند مهره مار، سنگ جن، خر مهره، دندان اسب، جمجمه انسان، پیشانی گرگ، مهر گیاه، بزاق و نیش مار کبری، دل گوسفند، شاخ گوزن و گاو، پوست و ناف آهو، زهر عقرب و ... برای بدست آوردن پول و تلکه کردن جیب مردم ساده دل و زودباور دست به کاری می‌زنند و با بیان هزار دروغ و دونگ اقدام به اخاذی از آن‌ها می‌کنند.

همان‌طور که در ابتدای گزارش بیان شد بهانه‌های زیادی برای مراجعه به رمالان و جادوگران وجود دارد، قبولی در کنکور، بچه دار شدن زن نازا، درمان بیماری‌های لاعلاج، بخت گشایی و پیدا کردن دختر و پسر مناسب برای ازدواج، پیدا کردن دزد اموال و ... از این دست عوامل هستند که مردم برای رفتن به نزد رمال اقدام می‌کنند.

 

اما یکی از بهانه‌های اصلی که به سراغ این موضوع رفتیم بحث رمالی در رشته ورزشی فوتبال است. در سال‌های اخیر با توجه به ارتقاءسطح فنی و کیفیت در فوتبال ایران شاهد این هستیم که تیم‌ها برای موفقیت علاوه بر انجام تمرینات سخت و نفس گیر و همچنین برگزاری اردو‌های طاقت فرسا گهگداری به سراغ رمالان و جادوگران می‌روند تا طلسم شکنی برای بخت گشایی در تیمشان را به وجود بیاورند.

موضوعی که عده‌ای از پیشکسوتان انجام این عمل را اقدام مسخره و خنده دار و نشات گرفته از خرافه عنوان کردند، شیادانی که در تمام نقاط کشور اقدام به اخاذی از فوتبالی‌ها کرده و از این راه حسابی پول پارو می‌کنند.

مصداق‌های زیادی در این رابطه در فوتبال ما به چشم آمده وشایعات قابل توجهی نیز پیرامون رمالی در فوتبال و ارتباط بسیاری از فوتبالی‌ها با جادوگران بر سر زبان‌ها افتاد، که آخرین آن به دیدار دو تیم فولاد خوزستان و استقلال تهران در هفته دوم لیگ جاری در ورزشگاه شهدای فولاد شهر اهواز باز می‌گردد.

در حاشیه این دیدار زمانی که گزارشگر این دیدار در حال گزارش مسابقه بود، صدای فردی که جمله«اجی مجی لاترجی» را بیان کرد، در گیرنده‌های تلویزیونی منتشر شد که پس از پایان بازی؛ بار دیگر شایعه بحث باز شدن پای رمالان به فوتبال آن هم حین انجام بازی‌ها بر سر زبان‌ها افتاد.

پیش از این هم موارد بسیاری از فعالیت رمال‌ها در فوتبال و در برنامه نود مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت به دلیل عدم پیگیری مسئولان وقت فوتبال این موضوع به نتیجه خاصی نرسید.

موضوعی که مسئولان کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال کشور تاکنون در خصوص آن سکوت کرده و اقدام قابل توجهی برای بررسی این بحث و ریشه کن شدن این پدیده ناخوشایند، نکردند.

خداداد عزیزی پیشکسوت فوتبال کشورمان پیش از این در مصاحبه‌ای در خصوص پدیده رمالی و جادوگری در فوتبال بیان کرد: فساد در فوتبال فقط پول زیر میزی گرفتن، زدوبند کردن، از بازیکن پول گرفتن و به دیگری پول دادن نیست بلکه رمالی و جادوگری بدترین نوع فساد در این فوتبال است.

منبع: باشگاه خبرنگاران