کد خبر: 193118

۳۰ میلیون نفر تا چهار ماه ۱۰۰ هزار تومان کمک هزینه معیشتی دریافت می‌کنند

رئیس جمهور گفت: حدود چهار ماه برای ۳۰ میلیون نفر  ماهانه ۱۰۰ هزار تومان کمک هزینه معیشتی پرداخت می‌شود و برای ۱۰ میلیون خانوار وام یک میلیون تومانی پرداخت می‌شود.  
اتاق خبر 24

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا اظهارداشت: باید همگی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم تا با کنترل بیماری کرونا، فشار روی کسب و کارها را کم کنیم. 

وی با اشاره به تاثیر دورهمی‌های خانوادگی در افزایش تغداد مبتلایان به کرونا ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از موارد ابتلاء  به کرونا خانوادگی است لذا مسئولیت پذیری تمام افراد جامعه حتما  در کنترل بیماری کرونا اثربخش است.

رئیس جمهور عنوان کرد: پایش مستمر بیماران باید صورت بگیرد و همه افراد وقتی در جامعه می آیند باید کارت ملی و یا یک کارت شناسایی معتبری همراهشان باشد تا در این صورت، مانع از ورود فرد مبتلا به کرونا به مراکز عمومی شویم . 

وی با اشاره به اهمیت اقناع سازی مردم گفت: در این شرایط همگی باید قانع شوند که جز رعایت موارد بهداشتی، دوری از شرکت در تجمعات، استفاده از ماسک، راهی برای کنترل بیماری کرونا نداریم. 

روحانی با بیان اینکه یکی از راه های مهم کنترل کرونا، محدودیت  ترددهای شبانه است، گفت: چون شرکت در تجمعات خانوادگی شب‌ها صورت می گیرد لذا ما باید طرح های مکملی را اضافه کنیم تا به نتیجه برسیم. 

رئیس جمهور گفت: حدود چهار ماه برای حدود ۳۰ میلیون نفر  ماهانه   در هر ماه ۱۰۰ هزار تومان کمک هزینه معیشتی بدهیم و برای ۱۰ میلیون خانوار وام یک میلیون تومانی پرداخت شود. 

منبع: میزان