کد خبر: 193096

آخرین خبر‌ها از تولید واکسن کرونا ایرانی

مسئول تحقیق و توسعه گروه دارویی برکت درباره آخرین اخبار از تولید واکسن کرونای ایرانی در ستاد اجرایی فرمان امام، توضیحاتی داد.
اتاق خبر 24

حسن جلیلی مسئول تحقیق و توسعه گروه دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام  اظهار کرد: از بدو شیوع کرونا در کشور، تیم‌های تحقیقاتی داخلی، تولید واکسن را مانند دیگر کشور‌های دنیا را به عنوان یکی از اولویت‌های خود قرار دادند.

او با بیان اینکه در مراحل تحقیقاتی رصد شد که کدام پلتفرم‌ها شانس موفقیت بیشتری دارد، گفت: چندین پلتفرم انتخاب شد که مبتنی به نسل یک، نسل دو نسل سه بودند و کار تحقیقاتی برای تولید واکسن آغاز شد.

جلیلی گفت: درحال حاضر چند پلتفرمی که ما در ستاد اجرایی فرمان امام بر روی آن کار می‌کنیم مراحل تست پیش بالینی (حیوانی) خود را با موفقیت سپری کردند.

مسئول تحقیق و توسعه گروه دارویی برکت ادامه داد: یکی از پلتفرم‌های بر روی موش، خرگوش، خوکچه هندی و میمون با موفقیت کامل پاسخ مثبت داده است و این به آن معنا است که واکسن حیوان را ایمن کرده است و هیچگونه عارضه‌ای متوجه آن نشده است.

او با بیان اینکه طبق پروتکل‌های بین المللی آزمایش‌ها انجام شده و از هیچ شاخصه‌ای صرف نظر نشده است، تصریح کرد: تمام تلاش بر این بوده است که یک واکسن موثر در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار مردم قرار بگیرد.

منبع: خبرآنلاین