کد خبر: 193075

محدودیت سفرها از شنبه

در حالی که وزارت بهداشت دستور داده ۲۸ آبان ماه از ورود بیماران کرونایی به شهرهای دیگر جلوگیری شود اما زیرساخت ها آماده نیست‌.
اتاق خبر 24

محدودیت های تعطیلی دو هفته ای این روزها تبدیل به تیتر اکثر خبرگزاری ها شده است و از طرف دیگر با افزایش و شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا بسیاری از محدودیت های جدید تردد توسط ستاد ملی مقابله با کرونا اعمال شد.

به طوری که مقرر شد از ۲۸ آبان ماه با راه اندازی یک سامانه که در آن لیست اسامی بیمارانی که تست کرونا و pcr آنها مثبت شده در اختیار بخش حمل و نقل عمومی قرار گیرد و از این طریق مانع ورود مسافران کرونایی تا ۱۴ روز شوند.  این افراد حق استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی را ندارند.

شرکت های حمل و نقل مسافری ملزم به استفاده از سامانه بیماران کرونایی هستند

هم اکنون بخش حمل و نقل هوایی و همچنین بخش حمل و نقل دریایی تا حدودی به این سامانه متصل شده‌اند اما هنوز بخش  حمل و نقل زمینی هستند که برای اجرای این طرح با اختلالات جدی جهت اتصال به سامانه مواجه هستند.

به طور مثال در بخش حمل ونقل جاده ای و مسافری هنوز بسیاری از شرکت ها برای صدور بلیت به هیچ عنوان کد ملی دریافت نمی کنند و از طرف دیگر تعداد زیادی از مسافران در بخش اتوبوسرانی در بین راه سوار این وسایل حمل و نقلی می شوند و هیچ شماره ملی از آن ها ثبت نخواهد شد.

بنابراین در بخش حمل ونقل عمومی به ویژه بخش جاده ای جای خالی نظارت بیشتر در این ایام به شدت دیده می شود.

 

صدور بلیت اتوبوس بدون کد ملی ممنوع!

در همین رابطه داریوش باقر جوان مدیر کل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  با بیان اینکه سامانه که وزارت بهداشت طراحی کرده صدور بلیت بر مبنای کد ملی است، گفت: شرکت های حمل و نقل مسافری ملزم هستند از فردا بلیت را از طریق این سامانه و براساس کد ملی صادر کنند و در صورتی مسافری تستpcr (کرونا ) مثبت باشد حق ندارد تا ۱۴ روز از حمل ونقل عمومی استفاده کند.

او ادامه داد: بخش حمل و نقل عمومی تاکنون تمامی دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده و در این مدت تمامی اقدامات لازم از جمله ضدعفونی، فاصله گذاری اجتماعی بخش حمل و نقل و و استفاده از ماسک و دستکش در طول سفر را انجام داده اند.

باقر جوان تاکید کرد: تمامی شرکت های حمل ونقل مسافری ملزم هستند در صورتی که سامانه اجرایی شود از آن برای صدور بلیت استفاده کنند.

سازمان هواپیمایی از ورود مسافران کرونایی جلوگیری می کند

جلالی معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرده بود که ما آمادگی کامل برای اتصال به سامانه را داریم و تاکنون هم تمامی زیر ساخت های لازم توسط ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی فراهم شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا