کد خبر: 193016

روحانی:اجرای محدودیت‌های بیشتراز اول آذر تا پایان مهار کرونا

رئیس جمهور با بیان اینکه سرعت انتقال ویروس کرونا نسبت به فروردین ماه ۹ برابر بیشتر شده است، گفت: از روز شنبه هفته آینده و اول آذرماه در سراسر کشور به منظور اعمال محدودیت های بیشتر طرح بزرگی در نظر گرفته ایم که تا پایان کرونا ادامه خواهد داشت.  ریزه کاری های این طرح این هفته نهایی می شود.
اتاق خبر 24

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا اظهارداشت:سرعت انتقال ویروس کرونا نسبت به فروردین ماه ۹ برابر بیشتر شده است. باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بیش از گذشته مدنظر قرار دهیم.

وی ادامه داد: وقتی تست تشخیص سریع کرونا در دسترس قرار بگیرد، افرادی که بیشتر با مردم در ارتباط هستند، سریعتر و بیشتر مورد آزمایش قرار می‌گیرند. البته برای آن زمان باید برنامه جامعی هم در نظر بگیریم. 

رئیس جمهور گفت: از روز شنبه هفته آینده و اول آذرماه در سراسر کشور به منظور اعمال محدودیت های بیشتر طرح بزرگی در نظر گرفته ایم که تا پایان کرونا ادامه خواهد داشت. ریزه کاری های این طرح این هفته نهایی می شود.

 

روحانی گفت:با افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در ماه‌های اخیر، خیلی از دولت‌ها ناچار شدند محدودیت‌ها را از نو افزایش دهند؛ ما نیز از هفته‌های اخیر یک بار در ۴۳ شهرستان و یکبار در ۴۶ شهرستان محدودیت‌های زیادی را ایجاد کردیم و از هفته پیش در مراکز استان‌ها نیز یک محدودیت دیگری را ایجادکردیم.  هدف این محدودیت‌ها این است که مردم لمس کنند، شرایط فوق العاده‌ای داریم و همه کمک کنند تا با کمترین ضرر از این بحران عبور کنیم.

منبع: میزان