کد خبر: 193006

در هر شرایطی امتحانات "حضوری" است

رییس دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه در هر شرایطی از شیوع کرونا ویروس، امتحانات پایان ترم دانشجویان این دانشگاه حضوری برگزار می شود، گفت: در حال تدوین برنامه ای هستیم که دانشجویان تهرانی این دانشگاه به صورت حضوری در دانشگاه امتحان بدهند و دانشجویان ساکن شهرستان نیز در مراکزی که تعیین می کنیم حاضر شوند.
اتاق خبر 24

دکتر سید احمد معتمدی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آموزش مجازی در دوره شیوع کرونا ویروس و تعطیلی آموزش ها و فعالیت های حضوری دانشگاه امیرکبیر گفت: همزمان با شیوع کرونا تمامی دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه‌های قدیمی خیلی زود خود را با شرایط جدید تطبیق دادند و اجازه ندادند فعالیت‌های آموزشی در دانشگاه‌ها تعطیل شود و تمامی دروس آموزشی به صورت ۱۰۰ درصد در این دانشگاه ارائه شد با وجود اینکه طول ترم با تاخیر به اتمام رسید، اما مشکلی در این عرصه به وجود نیامد.

وی در ادامه تصریح کرد: یقینا آموزش مجازی به هیچ عنوان نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شود اما با تلاش بیشتر اساتید و اعضای هیات علمی تا حد قابل توجهی توانستیم آموزش را جبران کنیم. البته ما آرزو می‌کنیم مجددا دانشگاه‌ها باز شود چرا که حیات دانشگاه با حضور دانشجو معنا پیدا می‌کند و دلمان برای حضور دانشجویان در دانشگاه تنگ شده است.

امکان حضور دانشجویان تا پایان ترم

رییس دانشگاه امیرکبیر خاطر نشان کرد: ما در این دانشگاه متناسب با آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها برنامه‌های آموزشی تهیه کرده‌ایم مثلا با وجود اینکه برای آشنایی دانشجویان جدیدالورود با دانشکده ها برنامه ریزی کرده بودیم، اما شرایط شیوع کرونا ویروس موجب شد امکان حضور فراهم نشود که البته برنامه به صورت مجازی تدوین وبرگزار شد بنابراین ما تلاش می‌کنیم در اولین فرصت دانشجویان در دانشگاه حضور پیدا کنند و اگر تا پایان ترم وضعیت بهتر شد دانشجویان به صورت حضوری در دانشگاه حاضر شوند.

دکتر معتمدی ادامه داد: تاکنون برنامه‌ریزی ما به گونه‌ای بوده که بتوانیم آموزش دانشجویان را در مهلت تعیین شده به اتمام برسانیم اما اگر مجبور باشیم ممکن است ترم با تاخیر به اتمام برسد و یا این‌که کلاس‌های عملی و آزمایشگاه‌ها را که در حال حاضر به صورت ترکیبی ارائه می‌شود در تابستان نیز ارائه شوند به طور کلی در صورت نیاز به دروس عملی ترم تابستانی خواهیم داشت.

سناریوهای آموزش در دوران کرونا

وی تاکید کرد: ما در دانشگاه امیرکبیربه صورت درازمدت و میان‌مدت برای آموزش در دوره کرونا برنامه ای رو آماده کرده‌ایم اما چون نمی‌دانیم چه زمانی این موضوع به پایان می‌رسد به همین جهت سناریوهای مختلفی یعنی آموزش حضوری، آموزش مجازی و آموزش ترکیبی را در پیش خواهیم داشت که آموزش مجازی در شرایط بحرانی ارائه می‌شود. در واقع اجرای این سناریوها بستگی به شرایط کشور دارد.

رییس دانشگاه امیرکبیر نیز اشاره‌ای به وضعیت بودجه دانشگاه در سال جاری کرد و گفت: طبیعتا با تمام تلاش‌هایی که از سوی مسئولین صورت می‌گیر کسری بودجه وجود دارد امیدوار هستیم بخشی از این کسری توسط دولت جبران شود.

منبع: جام نیوز