کد خبر: 192933

لزوم تعطیلی دو هفته‌ای تهران تا قبل از آذر

معاون درمان ستاد کرونا در استان تهران ضمن تاکید بر لزوم تعطیلی دو هفته‌ای تهران برای کنترل زنجیره انتقال بیماری، در عین حال درخصوص تامین اکسیژن، نحوه پذیرش بیماران و... در بیمارستان‌ها توضیحاتی ارائه کرد.
اتاق خبر 24

دکتر نادر توکلی درباره پیشنهادات درخصوص تعطیلی دو هفته‌ای تهران، گفت: برای انجام برنامه‌ریزی‌های بعدی و اینکه بتوانیم در حوزه بهداشت با تمرکز بر قرارگاه وزارت کشور و اقدامات منسجمی که برای افزایش تست‌ها صورت گرفته است، موفق عمل کنیم، باید یک فاز موقت تعطیلی دو هفته‌ای در تهران را داشته باشیم تا موج بیماری اندکی کنترل شود تا وارد برنامه‌ریزی شویم.

وی در توضیح این برنامه‌ریزی، اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای این است که افزایش تست‌ها را انجام دهیم و به نظر می‌رسد تعطیلی دو هفته‌ای تهران می‌تواند کمک کننده باشد. پیرو تصمیم هفته گذشته مبنی بر بستن خروجی شهرها و کنترل رفت و آمدها، پیشنهادی هم در خصوص تعطیلی دو هفته‌ای تهران از سوی ستاد کنترل بیماری در کلانشهر تهران به ستاد ملی داده شده و در اوایل هفته آینده این موضوع مجددا در دستور کار قرار خواهد گرفت. ما نسبت به اعمال تعطیلی دو هفته‌ای تهران تا پیش از آذرماه بسیار امیدوار هستیم زیرا بسیار کمک کننده خواهد بود.

تاثیر ممنوعیت فعالیت مشاغل غیرضرور از ساعت ۱۸ به بعد

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران همچنین درباره طرح ممنوعیت مشاغل غیرضروری از ساعت ۱۸ به بعد، گفت: این طرح در کاهش آمار کرونا بسیار موثر خواهد بود. خیلی افراد به دلیل سفرهای درون شهری و خریدهای غیرضروری که جنبه اضطرار ندارد در معرض خطر قرار می‌گیرند که با این طرح می‌توان از بار چنین مشکلی کاسته می شود.
 

همچنان سفر نروید

تقویت زنجیره انتقال بیماری در مهمانیها

توکلی با تاکید بر اینکه سفر رفتن به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، تصریح کرد: از سفر بدتر برگزاری مهمانی‌ها در اقوام و دوستان درجه یک و دو است که این موضوع زنجیره انتقال کرونا را تقویت کرده است. از طرف دیگر مراسم ترحیم و تدفین هم در اقوام درجه یک و دو متوفی مشکلات زیادی ایجاد کرده است. بنابراین موضوعی که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد این است که با داشتن هرگونه علامتی حتما به پزشک مراجعه کنید و اکر تماس با فرد آلوده داشتید حتی با علائم جزئی، تست دهید و هرچه بتوانیم افراد درگیر بیماری را کنترل کنیم، قرنطینه‌ هم جدی‌تر اجرا خواهد شد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به اینکه راه‌های عدم ابتلا به آنفلوآنزا و پیشگیری از آن هم مانند کرونا است، ادامه داد: اقدامات محافظتی در برابر کرونا و آنفلوآنزا شبیه هم است. بنابراین کنترل بیماری کرونا به کنترل انفلوآنزا هم کمک می‌کند و میزان ابتلای آنفلوآنزا را هم کاهش می‌دهد.

منبع: خبرآنلاین