کد خبر: 192911

تهران در هیاهوی کرونا

کرونا همچنان در کشورمان رو به صعود است و هر روز جان تعداد زیادی از هموطنان‌مان را می‌گیرد. در تهران نیز آمارهای بستری و فوتی ناشی از کرونا در حال نزدیک شدن به متوسط کشوری است.
اتاق خبر 24

روند ابتلا به کرونا در کشور همچنان صعودی است و متاسفانه طی هفته گذشته هر روز شاهد مرگ و میرهای ۳۰۰ و ۴۰۰ تایی ناشی از بیماری کووید-۱۹ بوده‌ایم.

تهران نیز در وضعیت فوق قرمز کرونایی قرار دارد و بر همین اساس ستاد ملی کرونا محدودیت های سختگیرانه ای را برای تهرانی ها وضع کرد. به طوری که برای عدم رعایت پروتکل های بهداشتی جریمه های مالی در نظر گرفته شد.

همچنین دکتر سیما سادات لاری در گفت و گو با ایسنا،  اعلام کرد که بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا،  در تهران مشاغل سه و چهار شامل محدودیت‌ها بوده و  شاهد دورکاری ۵۰ درصدی دستگاه های دولتی و اجرایی در تهران نیز خواهیم بود.

در عین حال روز گذشته نیز دکتر علیرضا رییسی-سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از اعمال محدودیت یک ماهه فعالیت برای مشاغل (غیر از رده های شغلی شماره یک) از ساعت ۱۸ هر روز و از ۲۰ آبان ماه خبر داد و گفت: مراکز ضروری شامل رده های شغلی شماره یک هستند که شامل مراکز درمانی، داروخانه ها، امداد و نجات، آتش نشانی، آمبولانسها و سرویس های ارایه دهنده خدمات عمومی به مردم مانند آب و برق و تلفن و مراکز ارایه دهنده مواد غذایی مانند سوپرمارکتها و فروشگاه های زنجیره ای می توانند فعالیت داشته باشند. بقیه مشاغل (مشاغل رده های ۲، ۳ و ۴) از ساعت ۱۸ تعطیل خواهند بود تا روز بعد.

وی همچنین اعلام کرد که یکی از بحث‌های اصلی که وزارت بهداشت که از روز دوشنبه آغاز می‌کند،  بحث محله محور کردن مقابله با کرونا و درگیر شدن همه‌ مردم بویژه خانه‌ها و خانواده‌ها به عنوان کانون اصلی در مقابله با کرونا است.  

رییسی افزود: در این طرح سه محور اصلی مدنظر است؛ در حوزه مراقبت، حمایت و حوزه نظارت که در این سه حیطه همه مردم بسیج خواهند شد و با کمک مراکز بهداشتی درمانی که خوشبختانه قوی‌ترین مراکز بهداشتی سطح منطقه را داریم، می‌توانند کمک کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا