کد خبر: 192904

بایدن: احترام به آمریکا را در جهان باز خواهم گرداند

جو بایدن و کامالا هریس اقدام به ایراد سخنرانی پیروزی در ایالت دلاور کردند.
اتاق خبر 24

 جو بایدن، نامزد حزب دموکرات و کامالا هریس، معاونش اقدام به ایراد سخنرانی پیروزی در جمع هواداران خود در ایالت دلاور کردند.

بر این اساس، ابتدا کامالا هریس در سخنرانی خود گفت: مردم آمریکا با آرای خود پیام شفافی را فرستادند. شما امید، اتحاد، علم و شایستگی را انتخاب کردید. شما با آرای خود بایدن را به سمت ریاست جمهوری آمریکا انتخاب کردید.

وی افزود: محافظت از دموکراسی به ایستادگی و فداکاری نیاز دارد، اما پیشرفت را به دنبال خواهد داشت چرا که مردم، اراده آینده‌ای بهتر را در اختیار دارند. ما بیش از ۷۴ میلیون رای کسب کردیم. از مشارکت بالای مردم آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری تشکر می‌کنم. ما مردم قدرت ساختن آینده‌ای بهتر را داریم و هنگامی که تمامی دموکراسی ما در گرو این انتخابات بود و تمامی روح آمریکا در معرض خطر بود و جهان نظاره گر ما بود، شما یک روز جدید برای آمریکا رقم زدید.

بایدن نیز سپس در حالی که به آهستگی می‌دوید و آمادگی جسمانی خود را به رخ می‌کشید، به روی صحنه آمد. وی گفت: مردم به ما پیروزی آشکار را اعطا کردند. مردم این کشور رای خود را دادند و ما را با آرائی تاریخی به پیروزی رساندند. ما موفق به کسب ۷۴ میلیون رای شدیم که در تاریخ ما بی سابقه بوده است.

بایدن تاکید کرد: من احترام به آمریکا را در جهان بازخواهم گرداند. من رئیس جمهور تمامی مردم آمریکا خواهیم بود. من رئیس جمهور ایالات متحده هستم نه رئیس جمهور ایالات آبی (دموکرات) یا قرمز (جمهوری خواه). زمان احیای دوباره آمریکا فرارسیده است.

نامزد حزب دموکرات خاطر نشان کرد: من ناامیدی شهروندانی که به ترامپ رای داده اند را درک می‌کنم. بیایید به یکدیگر شانسی دوباره بدهیم. نخستین برنامه دولت من مبارزه با همه گیری کووید ۱۹ خواهد بود. در همین زمینه گروهی از دانشمندان را به عنوان مشاور در روز دوشنبه معرفی خواهم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا