کد خبر: 192902

نتایج انتخابات آمریکا به نفع جو بایدن

منابع خبری از برنده شدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر دادند.
اتاق خبر 24

منابع خبری از پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات‌ آمریکا در انتخابات سال جاری این کشور خبر دادند.

پس از کش‌وقوس‌های فراوان و طولانی شدن روند شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری در ایالت‌های کلیدی آمریکا، رسانه‌های معتبر این کشور از جمله سی‌ان‌ان و آسوشیتدپرس از پیروزی نامزد دموکرات‌ها در ایالت پنسیلوانیا و نهایتا پیروزی کامل او در مجموع انتخابات ریاست جمهوری خبر دادند.

این در حالی است که شبکه خبری فاکس‌نیوز که به محافل جمهوری‌خواه نزدیک است، ابتدا از اعلام قطعی برنده انتخابات طفره رفت، اما نهایتا پیروزی بایدن را اعلام کرد. 

شمارش آرای انتخابات آمریکا هرچند که از همان روز چهارشنبه و پس از انتخابات آغاز شد، اما تا امروز شنبه ادامه داشت. شمارش آرای پستی موضوعی زمان‌بر اعلام شد و اتفاقا برای دونالد ترامپ هم خوش یُمن نبود. ترامپ با آنکه در ایالت‌های ویسکانسین، میشیگان، جورجیا و پنسیلوانیا در روز چهارشنبه پیش بود، به تدریج نتیجه انتخابات را به بایدن در این ایالت‌ها واگذار کرد. وی بارها آرای پستی و ایمیلی را عامل تقلب و فساد در انتخابات خواند. 

ترامپ اما در واکنش به پیروزی بایدن، نتوانست عصبانیت خود را مهار کند و در توئیتی سراسر از ناامیدی ضمن عدم پذیرش نتیجه انتخابات گفت که هنوز نتیجه به طور کامل مشخص نشده است. ترامپ همچنین این را هم گفته که از روز دوشنبه فرآیند اعتراض به روند برگزاری انتخابات را از طریق دادگاه عالی این کشور آغاز خواهد کرد.

ترامپ که گویا دقایقی پیش از اعلام رسمی نتیجه انتخابات، از نتیجه آن باخبر بود، راهی زمین گلف خود شد تا ساعاتی را در آنجا بگذراند.

ترامپ همچنین  با صدور بیانیه‌ای نسبت به این خبر واکنش نشان داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران