کد خبر: 192900

پیش بینی‌ها برای رسیدن دلار به نرخ ۲۰ هزار تومانی

خبر‌ها از بازار آزاد ارز، حکایت از ریزش قابل توجهی در نرخ دلار و یورو دارد به نحوی که بسیاری از دلالان و صرافان رسمی پیش بینی می‌کنند دلار به نرخ ۲۰ هزار تومان بازگردد.
اتاق خبر 24

بازی هیجانی نرخ اسعار (ارزهای خارجی) در بازار آزاد، این روزها بیشتر از روزهای دیگر به چشم می خورد، بی تردید اصلی ترین صحبت دلال ها در کوچه پس کوچه های خیابان فردوسی رای آوردن بایدن و باخت رقیب اوست.

صحبت هایی نظیر "دلار ارزان شد"، "اگر بیش از این سقوط کند, با دلار های مانده چه کنیم؟"  و "کاهش دلار جو روانی است و باید بیشتر شود! "این ها  صحبت های دلالی است که امروز در محله فردوسی تهران با تلفن همراه با مخاطب آن طرف خط خود تبادل می کرد. عصبانیت دلالانی که باعث به وجود آمدن این وضعیت اسفناک شدند شاید خاطر بسیاری از افرادی که در این بازار ضررهای بسیاری کرده اند را تاحدودی آسوده می کند.

نرخ دلار همچنان در حال ریزش  است. از این رو ترس بر دل دارندگان دلار افتاده و فکر فروش بر سر آنها انداخته است.کافیست عصر امروز  نگاهی به میدان فردوسی بیندازید تا متوجه این آشفته بازار شوید.

واکاوی در بازار ارز نشان می‌دهد، نوسانات ارزی همچنان تحت تاثیر اتفاقات سیاسی و جو روانی است. همچنین به عقیده برخی از کارشناسان اقتصادی امکان دارد تا قبل از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این قیمت ۲۴ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان  هم برسد!

این کارشناسان معتقدند این نوسانات دلار  ناشی از هیجانات بازار ارز بوده  است. دلالان از این وضعیت دل خوشی ندارند و تمام سعی خود را برای افزایش دوباره قیمت دلار می کنند. از این رو باید در این میان  بانک مرکزی وارد شود و از جولان دلالان ارزی جلوگیری کند.

 

منبع: جام جم آنلاین