کد خبر: 192879

آمادگی ایران و کوبا برای همکاری در تولید واکسن کرونا

وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با رئیس جمهور کوبا علاوه بر تفاهم برای گسترش روابط در همه زمینه ها، برای همکاری در زمینه تولید واکسن کرونا نیز توافق کردند.
اتاق خبر 24

 محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدار با مقامات کوبایی به شکل ویدئو کنفرانسی با آقای میگل دیاز کانل رئیس جمهور کوبا نیز گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

در این گفت‌وگو رئیس جمهور کوبا بر مواضع کشورش در ضدیت با تحریم‌ها و اقدامات آمریکا علیه ملت ایران و همچنین حق ایران در بهره‌برداری از انرژی صلح آمیز هسته‌ای تأکید کرد.

ظریف نیز از با تشکر از حمایت کوبا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دعوت جناب آقای دکتر روحانی رئیس‌جمهور کشورمان از ایشان برای دیدار از جمهوری اسلامی ایران را تجدید کرد.

در این گفت‌وگوی ویدئو کنفرانسی همچنین روابط خوب سیاسی میان دو کشور مورد تاکید قرار گرفت و به ظرفیت‌های موجود برای گسترش روابط و همکاری‌های اقتصادی دو کشور ایران و کوبا اشاره شد و دو طرف آمادگی خود را برای همکاری در زمینه تولید واکسن و از جمله واکسن ویروس کرونا اعلام کردند.

موضوع انرژی و همکاری‌های نفتی میان دو کشور نیز از دیگر موضوعات مورد مذاکره ظریف با رئیس جمهور کوبا آقای میگل دیاز کانل بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا