کد خبر: 192834

آمریکا سرمنشاء بسیاری از مشکلات جهان امروز است

سفیر ایران در وین در صفحه شخصی خود نوشت: آمریکا سرمنشاء بسیاری از مشکلات جهان امروز ازجمله معضلاتی نظیر تهدید جنگ، ناامنی، تحریم و تروریسم است.
اتاق خبر 24

 کاظم غریب آبادی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: علت اصلی دشمنی آمریکا با نظام اسلامی ایران، زیر بار سیاست‌های ظالمانه نرفتن و به رسمیت نشناختن سلطه آنها است. این دشمنی ادامه خواهد داشت و تنها راه برطرف کردن آن، این است که طرف مقابل از این تصور که بتواند به ملت و دولت ایران ضربه اساسی وارد کند، مأیوس شود.

وی افزود: روز به روز، نگاه حکیمانه رهبر انقلاب اسلامی از شواهد و عینیت بیشتری برخوردار می‌شود. اعتبار آمریکا نه فقط در جهان اسلام، که در اروپا و جهان غرب هم افول کرده است.

غریب آبادی ادامه داد: امروزه، در کنار معضلاتی نظیر تهدید جنگ، ناامنی، تحریم و تروریسم، معضلی نیز به نام آمریکا داریم که من از آن به عنوان «معضل بزرگ» یاد می‌کنم که خود، سرمنشا بسیاری از مشکلات جهان امروز است.

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اظهار کرد: آمریکا همان فرعون مصر و طاغوت روزگار ماست، هر کس رئیس جمهوری آمریکا بشود، بر روی سیاست ما تأثیری ندارد.

منبع: افکار نیوز