کد خبر: 192832

احتمال تعطیلی ۲ هفته‌ای تهران با رکوردشکنی‌های کرونایی

آمار بستری‌ها و فوتی‌های کرونا در تهران نگران کننده است و درخواست تعطیلی ۲ هفته‌ای در ستاد ملی مقابله با کرونا کرونا بررسی خواهد شد.
اتاق خبر 24

کرونا روی دور تاخت و تاز است و هر روز رکوردی جدید کرونایی در کشور ثبت می شود، رکوردهایی که هر کام یک فاجعه انسانس است چرا که با افزایش شمار مبتلایان و به دنبال آن فوتی های کرونا مواجه هستیم، حالا کرونا روزانه بیش از ۴۰۰ قربانی می گیرد، همین چند هفته پیش بود که آمار فوتی های کرونا را در روز را با سقوط یک هواپیما یکسان عنوان می کردیم و حالا گویی روزانه دو هواپیمای مسافربری سقوط می کنند و داغ بر دل ایرانیان می گذارد.

ایرانیان سیاه ترین پاییز قرن را تجربه می‌کنند، پاییزی که روزهای مرگباری را در دل خود جای داده، در این میان شهر تهران با جمعیت ۱۴ میلیون نفری مانند یک کشور اروپایی بوده و کنترل مدیریت کرونا در این شهر نیازمند توجه ویژه‌ای است.

تهران کلانشهری است که  خصوصیات خاصی دارد و از نظر تراکم جمعیت و جمعیت شناوری که روزانه به تهران اضافه می‌شود، با بسیاری شهرها تفاوت دارد،  جمعیت روز با شب تهران حدود ۸۰۰ هزار نفر الی یک میلیون نفر تفاوت دارد که این جمعیت به استان‌ها یا شهرهای مجاور می‌روند و می‌توانند موجب شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور شوند، از طرفی تبادلات اقتصادی، فرهنگی و بسیاری از امور اداری در پایتخت انجام می شود و می‌تواند پاشنه آشیل کنترل کرونا باشد.

بیش از ۶ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند و بیش از یک هزار و ۲۰۰ بیمار بد حال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه روز‌های سختی را سپری می‌کنند.

به گفته ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، تهران چهارراه تبادل کرونا در کشور محسوب می‌شود چرا که آمار ترددها از سایر استان‌های کشور، به تهران بالاست.

براساس اعلام کمیته اپیدمیلوژی بیماری کرونا موارد ابتلا و مرگ ومیر کرونا در کشور بالا و روند بیماری صعودی است و در ۱۰ استان سمنان، کردستان، کرمانشاه، خراسان شمالی، کرمان، مازندران، تهران، گیلان، فارس و گلستان روند صعودی یا شروع پیک جدید مشاهده شده است و دو استان یزد و خراسان جنوبی اخیراً یک پیک را پشت سر گذاشته اند.

منبع: جام جم آنلاین