کد خبر: 192830

نان و آب مردم را نباید به سیاست بازی آمریکایی‌ها ربط دهیم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سوال این است با چه عقل، منطق و چه تدبیری نان و آب مردم را به سیاست بازی‌های آمریکایی‌ها که دشمن بالفطره ایران هستند ربط می‌دهید!؟
اتاق خبر 24

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرا رسیدن ۱۳ آبان، گفت: ۱۳ آبان تنها روز تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیروی خط امام نیست بلکه ۱۳ آبان روز مقاومت بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است که در سال ۴۳ و در چنین روزی ماموران رژیم منحوس پهلوی، حضرت امام را در قم دستگیر و به دستور آمریکا به ترکیه تبعید کردند

وی افزود: روز ۱۳ آبان روز حماسه دانش آموزان ایران اسلامی و روز تحقیر آمریکا به وسیله نیروهای انقلاب است. روزی که تداعی گر منازعه ۷۰ ساله تاریخی ملت قهرمان و نستوه ایران با خوی استکبار رژیم متجاوز ایالات متحده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران و جهانیان می‌دانند که استکبار ستیزی یکی از ارکان و اضلاع این مکتب است و مستضعفان عالم و امت اسلامی این خصیصه را جزو ویژگی انقلاب اسلامی می‌دانند زیرا مکتب امام و پرورش یافتگان این مکتب در کنار مظلومان و در مقابل زورگویان جهان قرار گرفته و همواره ثابت کرده‌اند که نظام سلطه پوسته‌ای بیش نیست و بسیار شکننده است.

قاضی زاده هاشمی متذکر شد: ۱۳ آبان از یک سو نماد زیاده خواهی و سلطه طلبی آمریکا و دشمنی بی چون و چرا به ملت ایران در یک قرن اخیر است و از سوی دیگر نشان شکست هیمنه قدرت پوشالی مستکبران عالم است. روزی است که مردم سرافراز ایران و همه مستضعفان جهان نشان دادند که دیوار ستم شکستنی است و آمریکای جهان خوار نیز بنا به تعبیر امام (ره) هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی اظهار داشت: امروز به اذعان خود مسئولان آمریکایی دیگر هیچ مسیری برای تحریم‌های بیشتر علیه ملت ایران نمانده است و علیرغم همه سختی‌ها و سوء مدیریت‌های موجود و مشکلات اقتصادی ناشی از آنها شاهد استقلال بیش از پیش جمهوری اسلامی و حرکت در جهت رشد و کمال ملت بزرگ و ریشه دار ایران هستیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی این روز تاریخی را گرامی می‌دارد و معتقد است امروز استکبارستیزی و مبارزه با استکبار معنا و مفهوم عینی‌تری دارد. تمرکز بر توان داخلی و قدرتمند شدن در همه حوزه‌ها، چالش‌ها و سیاست‌های زورگویانه آمریکا در دنیا ضرورت دارد که موضع گیری منفعلانه و تسلیم در برابر زورگویی و زیاده خواهی‌های دولت‌های غربی خصوصاً آمریکا که به هیچ اصول انسانی، قانونی و بین المللی که حتی وعده خود آنان است، پایبند نیستند.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: کیست که نداند نظام سلطه به سردمداری آمریکا همچنان علیه ملت‌ها و از جمله ملت ایران، خباثت و توطئه و خیانت می‌کند و آنها در مورد ملت ایران تاکنون از هیچ اقدام خصمانه‌ای فروگذار نکرده‌اند و علاوه بر تحریم‌های ظالمانه در چهار دهه اخیر، در شرایط همه گیری ویروس منحوس کرونا نیز به آب و آتش می‌زنند تا از ارسال هر گونه محموله دارویی برای کاهش آثار این بیماری در ایران جلوگیری کنند.

وی افزود: غافل از اینکه این مردم با اتکا بر توان داخلی، توان عبور از همه مشکلات و سختی‌ها را دارند که نمونه بارز آن تولید و ساخت و تامین اقلام مورد نیاز برای مقابله با کرونا به همت جوانان این مرز و بوم است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکنون در چنین شرایطی که جوانان خلاق و توانمند کشورمان بارها قدرت و توان داخلی را با عزم راسخ ثابت کرده‌اند، چشم به بازی سیاسی داخل آمریکا دوختند و منتظر خیمه شب بازی شومن های آمریکایی بودند خطا و اشتباه راهبردی است.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: ملت فهیم ایران به خوبی می‌داند که سیاست‌های راهبردی استکباری ایالات متحده آمریکا علیه استقلال ملت‌ها علی الخصوص مردم ایران با انتخاب این جمهوری خواه و آن دموکرات تفاوت بنیادی و عملکردی نخواهد داشت. مگر ما کم از هر دو جریان حاکم بر آمریکا آسیب دیده‌ایم؟

وی گفت: مگر کم از هر دو جریان اهانت و گستاخی شنیده‌ایم؟ آیا این همه دشمنی، ترور و تحریم‌های ظالمانه و خرابکاری و توطئه و در آغوش گرفتن رذل ترین دشمنان ملت ایران و قاتلان خون پاک‌ترین جوانان این مرز و بوم کافی نیست که باز هم به این جماعت سرتا پا خباثت اعتماد کنیم؟

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برادران و خواهران! چشم امید داشتن به هرجریانی در آمریکا و وابسته کردن مسائل کشور از جمله در حوزه اقتصاد به موضوعات بیرونی خصوصاً انتخابات آمریکا به منظور منحرف کردن افکار عمومی از ناکارآمدی مدیریتی، خیانتی بزرگ و نابخشودنی است. سوال این است با چه عقل، منطق و چه تدبیری نان و آب مردم را به سیاست بازی‌های آمریکایی‌ها که دشمن بالفطره ایران هستند ربط می‌دهید؟

وی با بیان اینکه دشمن، دشمن است، چه جورج باشد چه دونالد، افزود: مساله مهمتر اعتماد به نفس مدیران کشور است که در این شرایط با برنامه ریزی درست، فشارهای طاقت فرسا را از روی دوش ملت ایران بردارند.

منبع: خبرگزاری فارس