کد خبر: 192823

گوشت قرمز زیاد، اما گران

گرانی گوشت قرمز دوباره قشرهای مختلف مردمی را گرفتار این معضل کرده، مشکلی که حل شدنیست و تنها در این بین دلالان هستند که منجر به ایجاد تنش در بازار می‌شوند.
اتاق خبر 24

طی هفته‌های اخیر قیمت گوشت گوسفندی و گوساله به بهانه‌های مختلف با نوساناتی رو به رو شد که بسیاری از خریداران را در امر خرید سر درگم کرد.

این در حالی است که مسئولان گپ تولید تا مصرف را سودجویی عوامل واسطه و دلال می‌دانند و خرید مستقیم گوشت را راهکار اصلی حذف واسطه و ایجاد تعادل قیمت گوشت در بازار مطرح می‌کنند.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان، شقه گوساله ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان، سردست گوساله ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تومان و سردست گوسفندی ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تومان است که با قیمت واقعی اختلاف معناداری دارد.

علی رغم اذعان مسئولان مبنی بر کاهش قیمت گوشت و انباشت دام در واحد‌های دامداری، اما گوشت همچنان با نرخ‌های نامتعارفی در بازار عرضه می‌شود که انتظار می‌رود دستگاه‌های ذی ربط با اعمال نظارت بیشتر بر سطح بازار، سودجویی عوامل واسطه را کاهش دهند.

حال به سراغ مسئولان ذی ربط می‌رویم تا از آخرین جزئیات علت گرانی گوشت در سطح بازار و نرخ واقعی قیمت‌ها با خبر شویم:

گرانی اینبار گوشت قرمز به گردن کیست؟

سعید سلطانی سروستانی مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی از اختلاف ۵۰ تا ۵۵ درصدی قیمت گوشت از دامداری تا بازار خبر داد و گفت: با توجه به حلقه‌های متعدد واسطه و دلال، قیمت گوشت در سطح بازار بسیار بالاست که این گرانی ارتباطی به دامدار ندارد.

وی قیمت هر کیلو گوساله زنده را ۳۶ تا ۳۷ هزار تومان و دام سبک ۴۳ تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: براین اساس حداکثر هر کیلو گوشت گوساله با نرخ ۹۰ هزار تومان و گوشت گوسفند ۱۰۵ هزار تومان باید به دست مصرف کننده برسد.

سلطانی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به انباشت دام در واحد‌های دامداری و زایش روزانه دام کمبودی در عرضه نداریم، از این رو با توزیع مستقیم و حذف عوامل واسطه اختلاف قیمت گوشت از دامداری تا بازار به حداقل می‌رسد.

منبع: خبرآنلاین