کد خبر: 192798

فصل دوم سریال «نجلا» ساخته می شود؟

عوامل سریال تلویزیونی «نجلا» با حضور در مرکز روابط عمومی صدا وسیما، با طرفداران خود به مکالمه پرداختند.
اتاق خبر 24

عوامل سریال تلویزیونی «نجلا»، امروز دهم  آبان برای پاسخگویی به تماس‌های مردمی‌، در  روابط عمومی رسانه ملی حاضر شدند.

این سریال که به تازگی به اتمام رسیده، در ۱۷ قسمت از شبکه سه سیما پخش شد. نشست مطبوعاتی این مجموعه نیز  باحضور خیرالله تقیانی پور کارگردان، سیدحسین امیرجهانی نویسنده، هدایت هاشمی و مصطفی ساسانی بازیگر و علی غابشی مسئول گویش عربی بازیگران برگزار شد.

در بخشی  از این نشست غابشی مسئول گویش عربی بازیگران گفت : برای تمرین کردن لهجه زمان کوتاهی داشتیم، اما بازیگران باهوش بودند و توانستند به خوبی عربی صحبت کنند.

وی ادامه داد: البته ضعف‌هایی وجود داشت، اما بچه‌ها زمان کمی داشتند. با شروع سریال یکسری افراد اعتراض کردند، به نظرم خیلی عجولانه بود، کاش سریال را کامل می‌دیدند.

هاشمی بازیگر سریال «نجلا» توضیح داد: به عنوان فردی که سال‌ها در این حرفه فعالیت دارم از مردم خواهش میکنم که از اظهار نظر سریع پرهیز کنند تا هنرمندان به سراغ گویش و اقلیم مناطق مختلف ایران دسترسی پیدا کنند و بتوانند خصوصیات آن مناطق را به مردم انتقال دهند.

وی عنوان کرد: همان طور که مردم مازندان باعث شدند که بازیگران سریال «پایتخت» این کار را انجام دهند و هر چه بیشتر مازندران را معرفی کنند.بنابراین مردم صبرو شکیبایی خودشان را بالا ببرند.

امیرجهانی نویسنده گفت: صدا و سیما ایده‌ای یک خطی برای کار محرم داشت که پسری عاشق دختری شده و دختر برای پاسخ به این عشق، سفر اربعین را شرط قرار می‌دهد.

وی افزود: از ابتدا محتوا اربعینی و محرمی بود، ما تاکید به تاریخچه اربعین داشتیم، زیرا بعضی گمان می‌کنند که پیاده روی اربعین مسئله روز است، در صورتی که قدمت چند صد ساله دارد. سال ۵۵ تا ۵۸ همزمان با اربعین حسینی به دستور نظام بعث، سه چهار سال کشتار عظیمی در عراق اتفاق افتاد. صدام کشتار عظیم راه انداخت که به اربعین سرخ معروف شد. از این جهت ما آن برهه و مشخصاً اواخر سال ۵۸ را برای روایت سریال انتخاب کردیم که در ایران هم اتفاقات خاصی رخ داده است.

امیرجهانی  عنوان کرد: با توجه به استقبال خوب مخاطبان و صحبت های کلی برای فصل دوم،  قرار است فصل بعدی مجموعه ساخته شود و تاکنون سه ایده و موقعیت  خوب داریم و طرح فصل دوم آماده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم