کد خبر: 192556

دلایل جهش قیمت طلا و ارز مشخص شد

در سومین هفته مهر ۹۹ نرخ ارز و سکه با افزایش چشمگیری همراه بود و شاخص بازار سرمایه نیز رشد کرد.
اتاق خبر 24

سومین هفته مهر ۹۹با افزایش چشمگیر نرخ ارز و سکه آغاز شد به طوری که در ابتدای هفته شاهد افزایش نرخ دلار و یورو  در بازار آزاد بوده ایم  که البته در روزهای بعد نرخ  آن اندکی کاهش یافت اما این روند پایدار نمی نماند  و در ساعات پایانی معاملات  روند قیمت ها با افزایش همراه بود از طرف دیگر  بازار طلا و سکه نیز همسو با بازار ارز پیش رفت و با افزایش نرخ ارز قیمت طلا و سکه نیز افزایش یافت.

بازار سرمایه نیز در سومین هفته مهر با اُفت شاخص فعالیت خود را شروع  کرد اما این  روند در ساعت بعدی معاملات  ادامه دار نبود و شاهد افزایش شاخص کل بعد از چند ساعت بوده ایم که البته رشد آن  با شیب ملایم همراه بود اما  در روزهای پایانی هفته شاخص  به طور کلی  با اُفت مواجه شد. 

دلار وارد کانال ۳۱ هزار تومانی شد

در سومین هفته مهر ۹۹  نرخ دلار در بازار روند صعودی  داشت به طوری که قیمت  دلار  و یورو در اولین روز هفته  به ترتیب ۲۹  هزار و ۸۰۰ و ۳۴ هزار و ۹۵۰ تومان  بود که در  آخرین روز معاملات هفته نخ دلار به ۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان رسید و یورو نیز با قیمت ۳۷ هزار و ۲۵۰ به فروش رسید.

نرخ سکه از کانال ۱۶ میلیون تومانی عبور کرد

روند قیمت نرخ سکه و طلا در سومین هفته مهر ۹۹ همسو با بازار ارز پیش رفتن به طوری که  سکه از نرخ ۱۵ میلوین ۲۰۰ هزار تومان به مبلغ ۱۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار از قیمت یک میلیون ۳۹۱ هزا تومانی به بک میلیون و ۴۷۰ هزار تومان افزایش یافت.

منبع: خبرگزاری فارس