کد خبر: 192509

ضرورت اعمال محدودیت‌های جدی تر در پایتخت

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای مهار ویروس کرونا، ایجاد محدودیت‌های بیشتر ضروری است، گفت: قطعا این محدودیت‌های بیشتر باید صورت بگیرد و از خیلی قبل‌تر باید صورت می‌گرفت. بعضا شخص رییس جمهور و برخی اعضای ستاد مخالفت‌هایی درباره ایجاد محدودیت داشتند که نتیجه آن شرایط امروز ماست.
اتاق خبر 24

زهره الهیان گفت: در ارتباط با بحران کرونا، وضعیت کشور ما مساعد نیست. در بسیاری از استان‌ها وضعیت قرمز و در تهران نیز شرایط بحرانی است.

 

وی با اشاره به اعلام آمار بیماران کرونایی توسط شورای اسلامی شهر تهران افزود: ملاک اعلام آمار، ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت به عنوان عضوی از این ستاد است؛ بنابراین مرجع اخبار و اطلاعات باید ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد، زیرا این آمار کاملا تخصصی بوده و بهتر است سایرین به نظر ستاد توجه داشته باشد.

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که موافق اعمال محدودیت‌های بیشتر در پایتخت است، اظهار کرد: قطعا این محدودیت‌های بیشتر باید صورت بگیرد و از خیلی قبل‌تر باید صورت می‌گرفت. بعضا شخص رییس جمهور و برخی اعضای ستاد مخالفت‌هایی درباره ایجاد محدودیت داشتند که نتیجه آن شرایط امروز ماست.

 

وی ادامه داد: اگر این محدودیت‌ها به صورت جدی اعمال نشود، شرایط در ماه‌های آتی بسیار وخیم‌تر خواهد شد، بنابراین انتظار نمایندگان از ستاد ملی مبارزه با کرونا این است که ایجاد محدودیت را به صورت قاطع در دستور کار قرارداده و از تجربیات سایر کشور‌هایی که در مهار کرونا موفق بودند،  استفاده کنند.

 

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس با اشاره به سخنان وزیر بهداشت گفت: صرفا با توصیه نمی‌توان رفتار مردم را اصلاح کرد، بلکه باید مقررات سختگیرانه اعمال شده تا مردم ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شوند. همچنین تعطیلی برخی مراکز  و امکان نیز ضروری است.

الهیان در پاسخ به این سوال که موافق ماسک زدن اجباری و ایجاد جریمه برای عدم رعایت آن است، بیان کرد: بله، متاسفانه وقتی بسیاری از مردم ماسک زدن را رعایت نمی‌کنند، الزامی شدن آن و اعمال جریمه برای مختلفان منطقی است.

 

وی با اشاره به اینکه تعطیلی یکی، دو هفته‌ای کافی نیست، افزود: با توجه به شرایط موجود، قطعا تعطیلی یک یا دو هفته‌ای موقتی، کافی نخواهد بود، اما برای بیان میزان دقیق تعطیلی‌ها برای قطع زنجیره انتقال، نیاز به نظر کارشناسی است.

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برای تصمیم گیری، صرفا توجه به نظرات کارشناسی و پزشکان باید مدنظر مسئولان اجرایی قرار گیرد و از خوداجتهادی خودداری شود، زیرا این مقوله نیازمند بررسی جامع و کارشناسی دقیق است.

 

منبع: جام جم آنلاین