کد خبر: 192492

دارا سوم چه زمانی عرضه می‌شود؟

مدیر صندوق پالایش یکم گفت:۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در پذیره نویسی پالایش یکم شرکت کردند و حدود ۱۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان منابع در این صندوق تجمیع شده است.
اتاق خبر 24

داود رزاقی مدیر صندوق پالایش یکم در گفت و گو با خبرنگا در پاسخ به این سوال که چند نفر در پذیره نویسی پالایش یکم شرکت کردند، اظهار کرد: با توجه به برآورد‌های صورت گرفته سه میلیون و هشتصد هزار نفر در پذیره نویسی پالایش یکم شرکت کردند و حدود ۱۳ هزار و هفتصد میلیارد تومان منابع در این صندوق تجمیع شد که از این مبلغ حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از طریق بازار سرمایه و کارگزاری‌ها  و سه هزار و هفتصد میلیارد تومان از طریق سامانه ایوا پذیره نویسی شده است.

او درباره میزان مشارکت مردم در پذیره نویسی پالایش یکم نسبت به دارا یکم، گفت: میزان مشارکت افراد در پذیره نویسی پالایش یکم بیشتر از دارا یکم بود زیرا شاخص کل در زمان عرضه دارا یکم رشد خوبی داشت، اما زمانی که پالایش یکم عرضه شد، بازار روند نزولی پیدا کرد.
 

مدیر صندوق پالایش یکم گفت:اگر مردم از بازدهی سهام صندوق دارایکم خبر داشتند قطع به یقین بیشتر در پذیره نویسی آن مشارکت می‌کردند، دلیل استقبال مردم از پالایش یکم سود بالای صندوق دارا یکم در کوتاه مدت بود.

زاقی درمورد علت افزایش تخفیف صندوق پالایش یکم از ۲۰ درصد به ۳۰ درصد گفت:ابتدا قرار بود که تخفیف‌  صندوق پالایش یکم ۲۰ درصد باشد، اما به دلیل اُفت بازار به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد .

منبع: باشگاه خبرنگاران