کد خبر: 192443

مرکل: سخت‌ترین پاییز و زمستان را در پیش رو داریم

صدر اعظم آلمان اعلام کرد: امیدوارم بتوانیم با توجه به شیوع کرونا سخت‌ترین پاییز و زمستان را به خوبی سپری کنیم.
اتاق خبر 24

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت: با تغییر اولویت‌های زندگی باید سخت‌ترین پاییز و زمستان امسال را به خوبی سپری کنیم.

بر این اساس، صدراعظم آلمان در یک کنفرانس ویدئویی با حضور شهرداران کل و شهرداران یازده شهر بزرگ آلمان در ارتباط اوضاع فعلی شیوع همه گیری کرونا گفت: در حال حاضر هم تجربه اقدامات ماه مارس گذشته را داریم و هم به طور مثال از کار‌هایی که شهر مونیخ به تازگی انجام داده است، باخبریم. همه ما دنبال آنیم که متوجه شویم که کلانشهر‌ها به ما نشان دهند که آیا ما این همه گیری را می‌توانیم در آلمان تحت کنترل داشته باشیم یا خیر.

وی افزود: با وجودی که همه چیز در تابستان خیلی خوب پیش رفت، اما اکنون تصویر دیگری از نگرانی را ملاحظه می‌کنیم. باید هدفمان این باشد که آمار ابتلا به این بیماری عفونی را متوقف کنیم به طوری که حتی الامکان تک تک موارد مبتلا قابل ردیابی به لحاظ تماس و ارتباط افراد با هم باشد و امکان هشدار وجود داشته باشد تا در نهایت موفق شویم زنجیره شیوع را قطع کنیم.

مرکل گفت: اکنون رشد بیماری چنان در برخی شهر‌های آلمان به طور غیرقابل پیش بینی افزایش یافته است که به نظر می‌رسد به نقطه (خارج از کنترل) رسیده ایم. اگر این اتفاق رخ دهد ویروس غیرقابل کنترل می‌شود. متاسفانه برخی از دوستان اروپایی مان در مورد بیماران، وضعیت سلامتی و نیز زندگی عمومی، وارد موج دوم این همه گیری شده اند. از این رو مایلم که آلمان طی ماه‌های آتی شاهد این روند نباشد.

وی تاکید کرد: معتقدم ما در موقعیتی قرار داریم که باید برای خودمان روشن کنیم که پاییز و زمستان امسال، سخت‌ترین پاییز و زمستان ماست و به همین علت لازم است اولویت‌های خود را تغییر دهیم. بالاترین اولویت من آن است که حتی الامکان، حیات اقتصادی و عمومی مردم دوباره تعطیل نشود. البته اضافه می‌کنم تعطیلی‌ها لازم و موثر بودند. اینکه اقتصاد ما و فرصت‌های شغلی ما به زودی احیا شوند نیز اولویت من هستند. در کنار این‌ها کودکان و نوجوانان و نیز آموزششان نیز جزو اولویت‌های من است. مدارس در صورت امکان باید دایر باشند.

منبع: خبرگزاری ایرنا