کد خبر: 192419

بن‌بست مناظره انتخاباتی در آمریکا

مناظره‌‌های انتخاباتی به مشکلی برای رئیس‌جمهور آمریکا که بر اساس نظرسنجی‌های اقبالی برای پیروزی ندارد، تبدیل شده است.
اتاق خبر 24

نشریه هیل در مطلبی نوشت: فرصت‌های رئیس جمهور ترامپ برای معکوس کردن روند کارزار انتخابی که به نظر می‌رسد وی در حال شکست خوردن در آن باشد، در حال اتمام است.

بر اساس این گزارش، آخرین مشکل رئیس جمهور علامت سؤالی است که اکنون در مورد مناظرات باقی مانده با جو بایدن، رقیب دموکرات، وجود دارد. پس از یک روز کش و قوس بین ترامپ و بایدن، تا عصر پنجشنبه این تصویر همچنان نامشخص مانده است.

پس از اعلام کمیسیون مناظرات ریاست جمهوری که صبح پنجشنبه اعلام کرد مناظره بعدی ریاست جمهوری مجازی است و نه حضوری، ترامپ از شرکت در مناظره دوم- برنامه‌ریزی شده برای میامی در تاریخ ۱۵ اکتبر (پنج‌شنبه ۲۴ مهر) - خودداری کرد.

در این گزارش آماده است که ستاد تبلیغاتی بایدن نیز پیشنهاد کرد که مناظره دوم میامی در عوض در ۲۲ اکتبر (پنج‌شنبه یک آبان) یعنی زمان سومین و آخرین مناظره برنامه‌ریزی شده در نشویل برگزار شود.

پس از آن تیم ترامپ نیز به نظر می‌رسید با این پیشنهاد موافقت کرده باشد، اما به شرطی که مناظره آخر در ۲۹ اکتبر (پنج‌شنبه ۸ آبان)، فقط پنج روز قبل از روز انتخابات، برگزار شود. تیم بایدن آن را نپذیرفته است. این بن‌بست هنوز ادامه دارد. دشواری برای ترامپ، همانطور که نویسنده «هنر معامله» مطمئناً می‌داند، این است که او هیچ اهرم واقعی ندارد.

هیل در ادامه نوشت بایدن در نظرسنجی‌ها به طور گسترده پیشتاز است. او عصر پنجشنبه طبق شاخص نظرسنجی ملی ریل کلیر پالیتیکس، تقریبا ۱۰ درصد بالاتر از ترامپ بود. به همین دلیل، دموکرات‌ها چندان انگیزه خاصی برای انجام مناطرات اضافی ندارند. این ترامپ است که به تغییر بازی که درگیری‌های تلویزیونی می‌تواند برای او فراهم کند، نیاز دارد.

البته ترامپ نتایج نظرسنجی‌ها و پیش‌بینی‌ها برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را در وهله اول قبول نداشت. اما وضع او اکنون بدتر از آن زمان است و این مسئله تا حدی به دلیل میزان کسری بودجه است که با آن روبروست و همچنین به دلیل این که بایدن حاشیه‌های معنی داری برای مدت زمان مبارزات انتخاباتی برای او درست کرده است.

«داگ هی»، مدیر سابق ارتباطات کمیته ملی جمهوری‌خواه» در پاسخ به این سؤال که عمق چاله‌ای که ترامپ در آن است، چقدر است، گفت: این حفره بسیار عمیق به نظر می‌رسد. همه ما می‌دانیم که چهار سال پیش، زمانی که نوار برنامه «اکسس هالیود» (درباره آزار جنسی رساندن به زنان) منتشر شد، فاصله ترامپ با هیلاری کلینتون زیاد بود، اما این بار در ایالات کلیدی و در ایالت‌های بیشتر، این گودال (فاصله با بایدن) عمیق‌تر به نظر می‌رسد.

منبع: خبرآنلاین